• XXV SPOTKANIE Z SENIOREM

  XXV SPOTKANIE Z SENIOREM - Obrazek 1Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju sredecznie zapraszają na XXV Spotkanie z Seniorem w dniu 12 stycznia 2019 r. 

  Program spotkania: 

  godz. 17.00 - Msza Św. w intencji Seniorów w kościele NNMP w Gaju

  godz. 18.00 - występy uczniów w szkole, wspólne kolędowanie,poczęstunek

  godz. 19.00 - 24.00 bal karnawałowy dla Seniorów przy muzyce zespołu ZochaBand

   

 • Informacja dla rodziców uczniów klasy VIII i klas III gimnazjum

 • KONKURS BOŻONARODZENIOWY W PRZEDSZKOLU

  KONKURS BOŻONARODZENIOWY W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1Wyniki konkursu pt.: „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

   

  1 miejsce: Jakub Zawisza, 4 lata

  2 miejsce: Aleksandra Skumorowska, 5 lat

  3 miejsce: Kamila Pawlus, 4 lata

   

  WYRÓŻNIENIA:

  • Alicja Kapczyńska, 6 lat
  • Julia Budek, 6 lat
  • Jan Gruca, 3 lata
  • Amelia Dominiak, 4 lata

   

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

   

 • Szlachetna paczka w SP Gaj

  Szlachetna paczka w SP Gaj - Obrazek 1Nasza szkoła wzięła udział w XVIII edycji projektu Szlachetna Paczka. Uczniowie i nauczyciele, wspólnie ze Szkołą Podstawową we Włosani przygotowali świąteczną pomoc dla rodziny Pana Wojciecha oraz czwórki jego dzieci: Andrzeja, Grzegorza, Wioli i Macieja. W paczce znalazła się żywność, środki chemiczne, podręcznik do języka niemieckiego, odzież i obuwie, a także farby potrzebne do pomalowania mieszkania. Nie zabrakło również świątecznych prezentów dla członków rodziny.

  Wszystkim, którzy wzięli udział  w przygotowaniu szlachetnej paczki serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.

 • Jasełka bożonarodzeniowe i dzień otwarty

  Jasełka bożonarodzeniowe i dzień otwarty - Obrazek 1Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju serdecznie zapraszają w dniu 13.12.2018 r. na jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas I - III oraz kiermasz świąteczny na godzinę 17.Po jasełkach ok. godz. 18 dzień otwarty dla rodziców do 18.40.

 • Świętujemy 100-lecie Niepodległej

                Świętujemy 100-lecie Niepodległej - Obrazek 1 Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju, odbyła się  uroczysta akademia, celem upamiętnienia tej wielkiej rocznicy.  

                Sala, na której odbywały się uroczystości była pięknie udekorowana pracami uczniów o tematyce niepodległościowej i przystrojona flagami w barwach narodowych.                              

                Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru szkoły, a następnie cała społeczność odśpiewała hymn państwowy.

                Program artystyczny rozpoczął się od słowa wstępnego, w którym Kacper Radoń uczeń klasy III a Gimnazjum, przedstawił rys historyczny, opowiadający o sytuacji Polski od połowy XVIII wieku, aż do odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłanie, które niosło z sobą to przypomnienie drogi do niepodległości, można zawrzeć w słowach, abyśmy nie zapomnieli o tych wspaniałych Polakach, którzy poświęcili Ojczyźnie wszystko, co najdroższe, pamiętając o tych znanych nam z nazwisk, ale także o tysiącach bezimiennych bohaterów.

               Świętowanie rocznicy niepodległości było okazją do zaśpiewania pieśni patriotycznych. Uczniowie zaprezentowali pieśni związane z naszą historią i czynem zbrojnym. Rozbrzmiały pieśni i ballady patriotyczne takie jak: Pierwsza Brygada, Rozkwitały pąki białych róż, Biały krzyż, Żeby Polska była Polską.

              Uczniowie klasy ósmej przygotowali i przedstawili montaż słowny pt. „Ojczyzna sprawności twej wzywa” , a Gabriela Sarna z VIII klasy zaprezentowała wiersz Marcina Wolskiego pt. „Niepodległość”.  Gabriela Szurlej i Rafał Kurlit z klasy III a Gimnazjum w Gaju, w referacie „Świt odrodzonego państwa polskiego” przypomnieli jak odradzała się Polska ze zrębów byłych zaborów.

              Po akademii uczniowie przystąpili do rywalizacji, która również wpisywała się w tematykę odzyskania niepodległości. Odbywające się cyklicznie co semestr potyczki klas, tym razem związane były ze świętowaną setną rocznicą. W bieżącej edycji „Bitwy klas”  uczniowie klas od 1do 8 Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum, rywalizowali między sobą w konkursie na najlepiej wykonany utwór patriotyczny. Jury punktowało takie elementy jak: strój, zaangażowanie klasy, sposób wykonania utworu i element patriotyczny.

            W rywalizacji zwyciężyła klasa IV Szkoły Podstawowej. Natomiast drugie miejsce zajęły ex aequo  klasy: V i VI Szkoły Podstawowej. Trzecie miejsce zajęła klasa III b Gimnazjum.

             Podniosły nastrój i duma z przynależności do wspaniałego narodu polskiego towarzyszyła nam świętowania rocznicy niepodległości.

   

                                                                                         opracował mgr Edward Ryś

 • W HOŁDZIE BOHATEROM

  W HOŁDZIE BOHATEROM - Obrazek 1W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej w Mogilanach został zorganizowany i przeprowadzony VIII Gminny Konkurs Historyczny, zatytułowany: „Ziemie polskie w latach 1905-1939. Odrodzenie państwa polskiego i II Rzeczpospolita”. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i gminnego. W konkursie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych  klas: IV. V, VI. Uczniowie musieli wykazać się znajomością: postaci historycznych, faktografii, pojęć i dat. Ze szkoły w Gaju do etapu drugiego zakwalifikowało się trzech uczniów: Kacper Kłyś z kl. V, Kacper Zapała z kl. VI i Zuzanna Waśniowska z kl.VI.  Wśród uczestników rywalizujących o zwycięstwo najlepsza okazała się Zuzanna Waśniowska, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju. Na zakończenie organizatorzy konkursu wręczyli uczniom  nagrody i dyplomy.

  Opiekę nad uczniami z Gaja sprawował : mgr Edward Ryś.  

 • Pasowanie na uczniów

  Pasowanie na uczniów - Obrazek 119 października odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów. Dyrektor szkoły Anna Lubaś przyjęła w szeregi gajowskiej szkoły dziewiętnaścioro pierwszoklasistów, pasując ich symbolicznym ołówkiem.

 • 150-lecie Oświaty w Gaju i 20-lecie nadania Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II

   150-lecie Oświaty w Gaju i 20-lecie nadania Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II - Obrazek 113 października 2018 r. obchodziliśmy 150-lecie Oświaty w Gaju oraz 20-lecie nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz Gminy – wójt P. Piotrowski z małżonką, a także radni oraz mieszkańcy, uczniowie i pracownicy szkoły. Dyrektor Anna Lubaś dokonała uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającą ten szczególny dzień. Potem odbyła się część artystyczna, którą rozpoczęli uczniowie młodszych klas, tańcząc. Obejrzeliśmy także fragmenty sztuki Karola Wojtyły „Brat Naszego Boga”, przedstawionej przez uczniów klasy trzeciej pod opieką nauczycielki  j. polskiego Renaty Radoń. Nad oprawą muzyczną czuwał nauczyciel muzyki Marcin Chryczyk. Wśród zaproszonych gości był także Zespół Regionalny Mogilanie, który zaprezentował kilka utworów ze swojego bogatego repertuaru.

  Nie zabrakło wielkich wzruszeń , gdy wszyscy zebrani mogli oglądać obrazy z przeszłości , na których zobaczyliśmy wielu szlachetnych, lecz już nieobecnych wśród nas.

  Potem pokrojono przepyszny jubileuszowy tort i ugoszczono wszystkich smacznym poczęstunkiem.

   

 • OCZYSZCZACZ POWIETRZA

  OCZYSZCZACZ POWIETRZA - Obrazek 1

  Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

 • Prosimy o głosy na nasze nauczycielki przedszkola

  Prosimy o głosy na nasze nauczycielki przedszkola - Obrazek 1Prosimy o głosy na nasze nauczycielki przedszkola - Obrazek 2

 • NAUCZMY NASZE DZIECI BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU

  NAUCZMY NASZE DZIECI BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU - Obrazek 1RODZICU:

  -określ zasady dotyczące czasu jaki Twoje dziecko może przeznacza na gry komputerowe

  -zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie

  -zainteresuj się, w co gra Twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź czego się może z nich nauczyć

  - zanim kupisz dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia dla jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI

  - zwróć uwagę, czy w zachowaniu Twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera

  -upewnij się, że Twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych

  -sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności

  - zwróć uwagę, czy w grze można się kontaktować z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź czy znajomości jakie zawiera Twoje dziecko są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami Internetu może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

   Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie znajduje się na stronach: www.dyzurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl,  http://bezpiecznyinternet.edu.pl/

 • WIARYGODNA SZKOŁA

  WIARYGODNA SZKOŁA - Obrazek 1

  Z radością informujemy, że Nasza Szkoła, po spełnieniu regulaminowych kryteriów, została laureatem IV edycji Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Szkoła i uzyskała certyfikat „Wiarygodna Szkoła”.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju, ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
 • sekretariat 12 270 80 08
  12 270 11 35
  pedagog, psycholog 12 270 10 23
  oddział przedszkolny 12 276 96 10

Galeria zdjęć