• WARSZTATY EKOLOGICZNE

• LAS BRONACZOWA. Po prostu odetchnij! - warsztaty ekologiczne.

Partnerem projektu, jako gospodarz i opiekun lasu Bronaczowa, było Nadleśnictwo Myślenice.

Uczniowie Naszej Szkoły – wszystkie klasy od I – VIII, uczestniczyli w projekcie zorganizowanym przez Urząd Gminy Mogilany.

Leśnicy i edukatorki, będące jednocześnie autorkami scenariuszy, prowadzili dla dzieci, młodzieży i nauczycieli ciekawe zajęcia w terenie z zakresu zrównoważonej gospodarki leśnej i funkcjonowania ekosystemu lasu. Na konkretnych przykładach opowiadali o prawidłowej segregacji i ograniczaniu produkcji odpadów, ochronie powietrza i wód. Kładli nacisk na kształtowanie odpowiednich postaw i poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie i środowisko naturalne. Treści i ciekawa forma zajęć były dostosowane do każdej grupy wiekowej.

Każdy uczestnik otrzymał prezent – doniczkę z nasionkiem do posadzenia.

• WYCIECZKA DO WADOWIC

• W dniu 28 września 2022 r. uczniowie klas: VI, VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli
            w wycieczce do Wadowic. To właśnie tutaj rozpoczęło się piękne życie św. Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Spędzone w nim 70 minut było interesującą podróżą w czasie – przechodząc przez 16 stref kamienicy, poznawaliśmy kolejne etapy życia Karola Wojtyły, począwszy od domu rodzinnego przy
            ul. Kościelnej 7 (obecny adres muzeum), po dom watykański, z którego wędrował nasz polski Pielgrzym po całym świecie. Ta nowoczesna, multimedialna wystawa w bardzo ciekawy, interesujący
            i intrygujący sposób przybliżyła nam życie i nauczanie papieża. Po zwiedzaniu muzeum, udaliśmy się do kościoła parafialnego pw. Ofiarowania NMP, w którym Karol przyjął swoje pierwsze sakramenty, zatrzymując się w skupieniu przy chrzcielnicy, przy której został ochrzczony.
            A później,  dla wzmocnienia ciała, zajadaliśmy się słodkimi kremówkami…

• WYKORZYSTANIE ZESTAWÓW LEGO DO NAUKI PROGRAMOWANIA

• Na zajęciach dodatkowych uczniowie rozwijają umiejętności programowania robotów z wykorzystaniem zestawów Lego Spike Prime zdobytych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości. Zestawy pozwalają na odtwarzanie dźwięków, programowanie wyświetlacza, pracę z czujnikami wykrywania dotyku, wykrywania przeszkód, odległości, a to tylko wybrane elementy zestawu.