• Aktualności z naszego przedszkola

    • "Kącik zwierzaków - październik"

     W tym miesiącu "Wiewióreczki" ścigały się z gepardem, pomagały pandzie wdrapać się na drzewo, pomagały lwu zadbać o jego grzywę i nurkowały w poszukiwaniu najpiękniejszej rozgwiazdy.

     https://spgaj.edupage.org/album/

     Kącik Zwierząt, Grupa Wiewiórki - wrzesień

      

     We wrześniu dzieci z Grupy Wiewiórek założyły w swojej sali Kącik Zwierząt. W trakcie przygotowanych przez nauczyciela zajęć szukały odpowiedzi dokąd nocą tupta jeż, nurkowały z płaszczkami i pływały z delfinami.

     https://spgaj.edupage.org/album/

      

     WYNIKI KONKURSU "WIOSNA WOKÓŁ MOJEGO DOMU"

     Wyniki_konkursu.docx

     PRZEDSZKOLE W DOMU

     Zapraszamy do konkursu plastycznego "Wiosna wokół mojego domu".

     Poniżej Plakat i regulamin konkursu:

     zaproszenie_konkurs_wiosna_wokol_mojego_domu.pdf

     regulamin_konkursu_-_Wiosna_wokol_mojego_domu.pdf

     CZY KOSMOS JEST SMACZNY?

     Czy kosmos jest smaczny? Na to pytanie próbowali udzielić odpowiedzi uczniowie grupy "Wiewiórek". Najpierw starali się dopasować wielkość owoców do wielkości planet Układu Słonecznego, a następnie zjedli pyszną kosmiczną sałatkę. Dzieci z grupy "Wiewiórek" potwierdzają - kosmos jest bardzo smaczny i zdrowy!

     https://spgaj.edupage.org/album/

     WYCIECZKA DO BOCHNI

     W piątek 14.02.2020r. uczniowie z grupy "Jagódek" i "Wiewiórek" pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Dzieci uczestniczyły w programie edukacyjnym "Skarbnik", w czasie którego zwiedzały kopalnię. Dzieci w trakcie pokonywania trasy turystycznej oglądały multimedialną ekspozycję dotyczącą historii kopalni, miały szansę przejechać się kolejką podziemną i spotkać ze Skarbnikiem- dobrym duchem kopalni, który każdemu wręczył pamiątkowy woreczek soli.

     https://spgaj.edupage.org/album/

     WIZYTA STUDENTEK Z POLSKIEGO TOWARZYSTWA STUDENTÓW STOMATOLOGII CMUJ W KRAKOWIE

     W poniedziałek  20 stycznia studentki stomatologii odwiedziły nasze przedszkole . przeprowadziły zajęcia profilaktyczne dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zdrowych nawyków żywieniowych dla zdrowego uśmiechu.

     https://spgaj.edupage.org/album/

      

     WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W GRUPIE WIEWIÓRKI

     Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów.  Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt Grupa "Wiewiórki" zaprosiła swoich bliskich na jasełka. Dzieci spisały się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Anna Lubaś, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Nastepnie podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami stworzyły piękne renifery. Wspólne spotkania  pokazuja dzieciom jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

     https://spgaj.edupage.org/album/

      

     SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

     6 grudnia przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Centrum Zabaw "Hipi Hop" w Myślenicach. Oprócz cudownej zabawy na wszystkich atrakcjach, które były tam możliwe, dzieci spotkały się także ze świętym Mikołajem. Każdy dostał prezent, i wrócił z wycieczki bardzo zadowolony. 

     https://spgaj.edupage.org/album/

     MAGICZNA MOC BAJEK

     W poniedziałek 9 grudnia Pani Dyrektor przeczytała naszym przedszkolakom historię o kolorowym i wesołym słoniu Elmerze. Był to jeden z celów realizowanych w ramach projektu "Magiczna moc bajek", w którym nasza placówka bierze udział. Czytany tekst miał na celu ukazanie dzieciom, że bycie innym to nic złego. Na koniec dzieci z każdej grupy wykonały kolorowe podobizny Elmera.

     https://spgaj.edupage.org/album/

     ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

     29 listopada w przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Dzieci ubrane w kolorowe kostiumy bawiły się przy muzyce oraz wróżyły na wiele sposobów. Każdy w tym dniu był uśmiechnięty i chętny do tańca. Zabawa zakończyła się rozdaniem dyplomów, koron i poczęstunkiem. 

     https://spgaj.edupage.org/album/

     DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W GRUPIE "MISIE", "WIEWIÓRKI",  "JAGÓDKI" i "ŻABKI"

     25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci bawiły się swoimi ulubionymi maskotkami, wykonały piękne prace plastyczne, misie z ręczniczków  oraz brały udział w szeregu zabaw z pluszowymi misiami. 

     https://spgaj.edupage.org/album/

     WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W GRUPIE "WIEWIÓRKI" I "JAGÓDKI"

     W tym tygodniu dzieci z zerówki i starszaki nauczyły się jak udzielić pierwszej pomocy. Zobaczyły jak wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie, a także jak należy ułożyć poszkodowanego aby był  on bezpieczny podczas oczekiwania na karetkę. Dzieciom bardzo podobały ćwiczenia praktyczne i chętnie brały w nich udział.

     https://spgaj.edupage.org/album/

     OBCHODZIMY 30 ROCZNICĘ KONWENCJI PRAW DZIECKA

     20 listopada grupa „Misie” obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci przypomniały sobie swoje prawa i wykonały piękny plakat.  Podczas zajęć poznały także osobę Janusza Korczaka, i jego zasługi dla dziecięcej społeczności. 

     https://spgaj.edupage.org/album/

     PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

     12 listopada odbyły się rodzinne warsztaty pt."Piękna nasza, Polska cała". Dzieci z grupy "Misie" odpowiadały na pytania dotyczące naszego kraju, pokazywały na mapie Polski dane miasta, a także razem z rodzicami pokolorowały herby niektórych miast. W trakcie warsztatów dzieci zaprezentowały także taniec ludowy "Polkę".

     https://spgaj.edupage.org/album/

     KWIAT PRZYJAŹNI

     Uczniowie grupy "Wiewiórek" wysłuchali książki " Mysz, która chciała być lwem", opowiadającej o niezwykłej przyjaźni lwa i małej myszki. Następnie stworzyli wspólnie kwiat przyjaźni, w którym starali się określić cechy prawdziwego przyjaciela. Swoje pomysły przypieczętowali kwiatami ze swoim imieniem, które stały się wyrazem chęci posiadania przyjaciela o takich właśnie cechach.

     DZIEŃ PRACUSIA W GRUPIE WIEWIÓRKI

     Uczniowie grupy "Wiewiórek" wzięli udział w Dniu Pracusia, w czasie którego przywracali porządek w swoich szafkach i zabawkach. Na koniec wytrwałej pracy otrzymali w nagrodę medale dla prawdziwych Pracusiów.

     Zobacz zdjęcia: https://spgaj.edupage.org/album/

      

     PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

     24 października w naszej grupie odbyło się uroczyste Pasowanie. Dzieci z grupy "Żabki" pięknie powiedziały wierszyki oraz zaśpiewały piosenki. Dzieci dostały liczne i głośne brawa od rodziców. Po występie artystycznym, Pani Dyrektor każdego maluszka pasowała na przedszkolaka. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy.

     https://spgaj.edupage.org/album/

     ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

     Od najmłodszych lat dzieci poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, że każdy zawód jest ważny i każdy zawód należy szanować. O zawodzie prawnika, opowiedział nam tata Anastazji, o konstruowaniu maszyn, tata Piotra, o trudnym o niebezpiecznym zawodzie górnika dziadek oraz wujek Moniki, o nadzorowaniu i budowie budynków inżynier, tata Basi a o swoim zawodzie kaletnika  opowiedziała nam mama Magdy. Serdecznie dziękujemy  za wspaniałe zajęcia, trud włożony w ich przygotowanie oraz czas poświęcony naszym Wiewióreczkom. 

     https://spgaj.edupage.org/album/

     DRZEWO GENEALOGICZNE 

     Swoich najbliższych można poznawać na różne sposoby. Jednym z nich jest tworzenie drzewa genealogicznego, będącego odzwierciedleniem naszych więzi rodzinnych. W przedszkolu i we wczesnych latach nauki szkolnej dzieci poznają jego najprostszą wersję, obrazującą ich rodzeństwo, rodziców i dziadków. Choć jest to tylko prosty obraz, może okazać się świetnym wstępem do poznania historii rodziny :). Podczas zajęć dzieci opowiadały z duma o swoich drzewach genealogicznych. Wielkie brawa dla dzieci i Rodziców!

     https://spgaj.edupage.org/album/

     ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

     Ścieżka sensoryczna z darów jesienii pozwoliła rozwijać wyobraźnię dotykowa. Jest to niezbędne do prawidłowego poznawania świata. Wiewiórki stworzyly własną jesienna ścieżkę sensoryczna. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija: wrażenia dotykowe, równowagę i koordynację , motorykę duża, stymuluje receptory, które znajdują się w stopach.

     https://spgaj.edupage.org/album/

      

     KONKURS PLASTYCZNY 

     Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w grupie Wiewiórek  "Żyje zdrowo i bezpiecznie" serdecznie gratulujemy!

     https://spgaj.edupage.org/album/

      

     PROJEKT CZYTELNICZY "POMOCNICY KOPCIUSZKA"

     Dzieci z grupy Wiewiorek w ramach projektu czytelniczego wykonaly wraz z rodzicami prace plastyczne, a w nagrode otrzymaly bransoletki i wyścigówki dyniowe. Poniżej zdjecia.

     https://spgaj.edupage.org/album/

      

     JESIENNE WARSZTATY

     Warsztaty jesienne dla Rodziców i Dzieci w Grupie Wiewiórki

     https://spgaj.edupage.org/album/

     DZIEŃ JESIENI

     Z okazji Dnia Jesienniii w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. "Jesienne wierszowanie" zorganizowały go Pani Sylwia Bielak-Kowalska i Aleksandra Dziadkowiec.  Wyniki konkursu: 

     W grupie wiekowej 5latki:

     1. Anastazja Słowik

     2. Barbara Sowa.

     3. Kamila Pawlus

     W grupie wiekowej 4latki: 

     1. Nikola Bularz

     2. Maria Zaworska

     Serdeczne gratulacje ! 

     https://spgaj.edupage.org/album/

     MAGICZNA MOC BAJEK CZYLI WSPÓLNE CZYTANIE

     Nasze przedszkole wie, że wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Stąd decyzja, abyśmy przyłączyli się do Międzynarodowego projektu czytelniczego "Magiczna moc bajek". Głównym celem tej akcji jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka.

     W ramach tego projektu w ostatnim czasie nasi podopieczni wysłuchali baśni braci Grimm pt. "Kopciuszek", a następnie wcielili się w dzielnych pomocników głównej bohaterki, oddzielając od siebie groch od fasoli, aby Kopciuszek mógł pojechać na bal.

     Zobacz zdjęcia:https://spgaj.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

      

     SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     11 października naszych przedszkolaków odwiedził pan policjant. Opowiadał on o tym, jak należy poruszać się po ulicy, aby być bezpiecznym i nikomu nic się nie stało. Dzieci były bardzo zainteresowane poruszanymi tematami, oraz pracą policjanta, o której usłyszały wiele ciekawych historii.

     Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym.https://spgaj.edupage.org/album/#gallery/311

     ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

     10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Rozmawialiśmy na temat ochrony ochrony przyrody, oraz o tym, dlaczego drzewa są tak bardzo potrzebne naszej planecie. Poznaliśmy także zasady poprawnego zachowania się w lesie, a będąc na spacerze mogliśmy obejrzeć drzewa i inne rośliny w powiększeniu oglądając je przez lupę. 

     https://spgaj.edupage.org/album/#gallery/310

     JESTEM TYM CO JEM I PIJĘ

     Grupa Wiewiórki w ramach Projektu "Moje zdrowie, moja siła, wielka moc"  - wykonała zadanie z modułu II ,,JESTEM TYM CO JEM I PIJĘ”. Wspólnie ze swoją panią Sylwią przygotowały 100% sok naturalny z polskich owoców. Było pysznie i zdrowo!

     Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym.

     GRUPA WIEWIÓRKI NA POCZCIE

     W związku z obchodami światowego Dnia Poczty, grupa Wiewiórki pojechała na wycieczkę na Pocztę Polska . Udało nam się  wysłać pocztówki do Rodziców :). Czekamy teraz na listonosza !

     Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

     ZAJĘCIA W GRUPIE MISIE

     4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

     Rozmawialiśmy na temat zwierząt, zarówno tych z naszego otoczenia, jak i tych egzotycznych. 

     Dokładnie przyjrzeliśmy się funkcją jakie może pełnić pies. Poznaliśmy psa przewodnika dla osób niewidomych, psa pasterskiego, psa służbowego pracującego np w policji, oraz psa przyjaciela rodziny. 

     Wszyscy zgodziliśmy się, iż każde zwierzę należy traktować z szacunkiem.

     Pod koniec zajęć razem z całą grupą stworzyliśmy wielkie akwarium z kolorowymi rybkami.

     Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

     GRUPA ŻABKI NA SPACERZE

     Grupa "Żabki" na spacerze. Jesienne chłody nam niestraszne! Wybraliśmy się na spacer aby obserwować przyrodę oraz szukać darów jesieni.

     Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W MYŚLENICACH

     1 października grupa "Jagódki" (dzieci 4 i 5 letnie)po raz pierwszy odwiedziły Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Lekcja muzealna, w której dzieci uczestniczyły nosiła tytuł" Piast, myszy i chrzest." Opowieść o początkach Polski. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o konkretne eksponaty, a wykłady urozmaicone zabawami i prezentacją multimedialną. Dzieci z zainteresowaniem słuchały legend, brały czynny udział w przeprowadzonej zabawie, zadawały i odpowiadały na pytania. Gdy czas lekcji muzealnej dobiegł końca dzieci mogły zwiedzić muzeum. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało od przesympatycznej pani przewodnik kolorowankę smoka wawelskiego i magnes.

     Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

     ZAJĘCIA W GRUPIE WIEWIÓRKI

     Ile cukru jest w.... - czyli kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych w grupie Wiewiórki na przykładzie zawartości cukru w napojach dla dzieci. 

     Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

     DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE MISIE

     W poniedziałek 30 września w grupie Misie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki udekorowały dla chłopaków medale, mieliśmy słodki poczęstunek, zaśpiewaliśmy 100 lat, i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. 

     Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym. https://spgaj.edupage.org/album/

     DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     W czwartek 26.09. w Oddziale Przedszkolnym,  w grupie "Wiewiórki" obchodziliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania. Zaprosiliśmy na śniadanie wszystkie zdrowe warzywa i owoce, orzechy oraz produkty pełnoziarniste i in. Dzieci przyniosły cudowne warzywno-owocowe jeże,  różnego rodzaju pasty oraz opowiedziały pełne emocji jak dbają o swoje zdrowie w domu. Wiewiórki ponadto przypomniały sobie zasady dzielenia się nauczyły z innymi koleżankami i kolegami.

      Po posiłku odbyła się pogadanka nt. zdrowego stylu życia, obejrzeliśmy prezentacje multimedialną przygotowana przez wychowawcę oraz stworzyliśmy na plakatach piramidy żywienia, które zawiesiliśmy w szatni by przypominały nam zasadę, że "w zdrowym ciele, zdrowy duch". 

     Wychowawca: Sylwia Bielak-Kowalska

     Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

      

     WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W MUZEUM NARODOWYM W SUKIENNICACH

     17.09.2019 roku Grupa Wiewiórki i Misie uczestniczyły w projekcie Kultura Dostępna 2019 (Program dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Pojechaliśmy do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach na lekcję pt. "Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum". 

     Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym. https://spgaj.edupage.org/album/