Aktualności

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

          • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026 odbędzie się w piątek 26 czerwca 2026r.

            - godz.9.00 Msza Święta w kościele Narodzenia NMP w Gaju,

            - godz.10.00 Zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej, następnie przejście z wychowawcami do sal.

          • WIZYTA STRAŻAKÓW W NASZEJ SZKOLE

          • Dzisiaj w naszej szkole odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach – panią Justynę Klimczyk oraz pana Krystiana Kłysia. W zajęciach wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Prowadzący wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą medyczną oraz bardzo dobrym podejściem do młodzieży szkolnej. Była to cenna lekcja – nie tylko dla najmłodszych, ale również dla starszych.

            Liczymy na stałą współpracę z tak wspaniałym zespołem młodych strażaków.

            #OchotniczaStrażPożarnaMogilany

          • ZAKOŃCZENIE ROKU ZERÓWKI

          • Uroczyste zakończenie zerówki!

            Wyrazy wdzięczności kierujemy do dzieci oraz ich koleżanek i kolegów z grupy za piękne występy i wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy również Panu Wójtowi Jerzemu Przeworskiemu, Pani Dyrektor Annie Lubaś, Pani Wicedyrektor Marioli Sali, Pani Beacie Bobek oraz Pani Zofii Strzebońskiej za obecność i życzliwość okazaną naszym wychowankom. Szczególne podziękowania składamy trójce klasowej oraz Pani Anicie Kamińskiej za przygotowanie pięknego układu tanecznego, który uświetnił naszą uroczystość. Dziękujemy także wszystkim Rodzicom za obecność, wsparcie oraz wysłuchanie wzruszającego scenariusza przygotowanego na tę wyjątkową okazję.

            Podziękowania składają wychowawczynie: Pani Magdalena Pamuła Pani Iwona Szczurek

          • JAK RODZICE PRACUJĄ? WIZYTA JEDNEGO Z RODZICÓW W KLASIE III

          • W piątek klasę 3 odwiedził kolejny wyjątkowy gość - Pan Grzegorz Lach, który w przybliżył uczniom specyfikę swojej pracy. Lekcja odbyła się pod niezwykle ciekawym tematem: „Jak rodzice pracują?” firma TELE-FONIKA Kable”. Rodzic zaprezentował dzieciom fascynujący świat nowoczesnego przemysłu i technologii. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstają kable, do czego służą i jak ogromne znaczenie mają w codziennym życiu. Prezentacja multimedialna z motywami robotów i kolorowych szpul z kablami idealnie trafiła w gust młodych słuchaczy. Dzieci z zaciekawieniem zadawały pytania, poznając kulisy odpowiedzialnej pracy inżynierskiej i produkcyjnej, mogły też dotknąć kabli przyniesionych ze sobą na lekcje. Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi za poświęcony czas, podzielenie się swoją pasją oraz pokazanie, jak ważną i ciekawą pracę wykonują nasi rodzice. Na koniec dzieci otrzymały miłe prezenty.

          • LEKCJA OBYWATELSKA W KLASIE III

          • Obywatelska lekcja klasy 3 - zawody Rodziców

            klasę 3 odwiedziła mama Mikołaja, która przeprowadziła dla uczniów niezwykle wartościowe i angażujące zajęcia z zakresu edukacji obywatelskiej. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji krakowskiego Centrum Obywatelskiego Centrum C10. Dzieci dowiedziały się, czym jest to miejsce, jak wspiera ono lokalnych aktywistów, organizacje NGO oraz mieszkańców w realizacji pomysłów zmieniających otoczenie na lepsze. Inspiracja szybko zamieniła się w działanie! W drugiej części lekcji uczniowie sami wcielili się w rolę młodych obywateli. Pracując w grupach, mieli za zadanie stworzyć własny projekt i odpowiedzieć na pytania: jaki to pomysł, komu pomoże i jak go zrealizować? Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat młodego projektanta. Serdecznie dziękujemy mamie Mikołaja za tę pełną inspiracji lekcję, która pokazała dzieciom, że każdy – niezależnie od wieku – może mieć realny wpływ na swoją społeczność!

          • SUKCES MIKOŁAJA CYGANA

          • Mikołaj Cygan - uczeń klasy III, w dniu 13 czerwca 2026 r. zdobył złoty medal podczas XXVIII Międzynarodowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Bochni.

            GRATULUJEMY!!!

          • FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNO-PROFILAKTYCZNEGO

          • Za nami finał XX edycji Gminnego Konkursu Plastyczno- Profilaktycznego pod patronatem Wójta Gminy Mogilany.

            Głównym celem konkursu było zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w Internecie, przeciwdziałanie hejtowi oraz cyberprzemocy. Konkurs miał również kształtować poczucie odpowiedzialności za treści zamieszczane w sieci, zmotywować uczestników do refleksji dotyczącej przeciwdziałaniu cyberprzemocy oraz uświadomić im konieczność reagowania w przypadku hejtu. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Mogilany. Na konkurs przygotowali 38 oryginalnych prac, które oceniła komisja konkursowa. Komisja biorąc pod uwagę kryteria oceny prac – zgodność z tematyką, estetykę i oryginalność, wyłoniła laureatów oraz postanowiła przyznać 21 wyróżnień. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz torby z upominkami. Nagrody wręczyli Pan Mieczysław Kęsek- Sekretarz Gminy Mogilany oraz Pani Dyrektor Anna Lubaś.

            Podziękowania składamy Panu Jerzemu Przeworskiemu- Wójtowi Gminy Mogilany za ufundowanie bidonów z logiem Gminy, które znalazły się w torbach naszych zwycięzców. Podziękowania składamy również Pani Dyrektor Centrum Usług Społecznych, za przekazanie upominków na nagrody dla wyróżnionych uczniów.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy, a za rok zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.

          • GMINNY KONKURS ZAŚPIEWAJMY RAZEM

          • Zaśpiewajmy razem – II edycja konkursu piosenki dziecięcej!

            W naszej szkole odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Zaśpiewajmy razem”, poświęcona repertuarowi letniemu. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z terenu naszej gminy, które zaprezentowały swoje talenty wokalne, wykonując radosne i pełne wakacyjnego klimatu utwory. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, odwagą i talentem, dostarczając publiczności wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom oraz gościom za obecność i stworzenie wyjątkowej atmosfery.

            Szczególne podziękowania kierujemy do Sekretarza Gminy, pana Mieczysława Kęsek, za obecność i wsparcie naszego wydarzenia. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Mogilany Panu Jerzemu Przeworskiemu za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

            Wyrazy wdzięczności składamy także jury konkursu: przewodniczącemu panu Marcinowi Miotełka oraz pani Anicie Sałach i pani Małgorzacie Walusiak-Hnizdur za profesjonalną ocenę występów oraz życzliwą atmosferę podczas przesłuchań.

            Wyniki konkursu

            Kategoria dzieci młodszych

            I miejsce – Aniela Strzebońska – Przedszkole Samorządowe w Mogilanach

            II miejsce – Karolina Papież – Przedszkole Samorządowe w Mogilanach

            III miejsce – Lena Celuch – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach

            Wyróżnienie:

            - Alicja Szczepanek – Przedszkole Samorządowe w Mogilanach

            Kategoria dzieci starszych

            I miejsce – Tymoteusz Betlej – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach

            II miejsce – Alicja Hanus – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach

            III miejsce – Bianka Renowicz – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach

            Wyróżnienia:

            - Ida Kornobis – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju

            - Barbara Żyła – Przedszkole Samorządowe w Mogilanach

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Każdy występ był wyjątkowy i zasługuje na uznanie.

            Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie świętować dziecięcą radość śpiewania i poczuć atmosferę zbliżających się wakacji!

          • SUKCES MIKOŁAJA CYGANA

          • Mikołaj Cygan - uczeń klasy III - zdobył złoty medal podczas Otwartego PUCHARU POLSKI Judo Baltic Cup 2026, który odbył się w dniach 5–7 czerwca 2026 r. w Gdyni. Turniej należy do największych i najbardziej prestiżowych zawodów judo w Polsce.

            Dodatkowym wyróżnieniem było odebranie złotego medalu z rąk Waldemara Legienia, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w judo.

            To wspaniałe osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy, systematycznych treningów oraz ogromnej determinacji.

            GRATULUJEMY!!!

          • PODZIĘKOWANIA

          • Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Mogilany, Rady Rodziców, Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Gaju, Pana sołtysa Janusza Klimasa, Państwa Radnych : Małgorzaty Walusiak-Hnizdur i Piotra Sawca za  wspaniałą organizację Dnia Dziecka w naszej szkole. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, wsparciu i ciężkiej pracy, ten dzień zostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci. Dziękujemy 🫶🥰
          • DZIEŃ DZIECKA 2026-RELACJA

          • Linki do relacji z dnia dziecka 2026 w naszej szkole:

            https://www.facebook.com/reel/2138560533361298

            https://www.facebook.com/reel/1527993388731542

          • SUKCES UCZNIA KLASY IA

          • Uczeń klasy 1a, Miłosz Kaczmarczyk, zajął 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "ŚWIETLIK", tym samym zdobywając tytuł laureata oraz nagrodę główną. Serdecznie gratulujemy tak znakomitego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

          • WYCIECZKA GRUP PRZEDSZKOLNYCH

          • Dzisiaj nasz oddział przedszkolny spędził wspaniały dzień w AlpacaParku!

            Dzieci miały okazję zobaczyć alpaki z bliska, nakarmić je oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów.

            Podczas wycieczki nie zabrakło również aktywności na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z zaangażowaniem uczestniczyły w grze terenowej, brały udział w różnych zabawach z bańkami oraz świetnie bawiły się podczas mini dyskoteki.

            To był dzień pełen uśmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy za wspaniałą przygodę!

          • WYCIECZKA KLASY V DO WROCŁAWIA

          •  

            Wizyta w Hydropolis klasy V. Nasz drugi dzień wycieczki jest bardzo ciekawy. Dzisiaj zwiedziliśmy Hydropolis niesamowity obiekt niepowtarzalny i zadziwiający! Widzieliśmy również Halę Stulecia - jedyny wrocławski obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1913 roku, oglądnęliśmy muzyczne widowisko, pokazy przy fontannach. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Afrykarium oraz ZOO

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
      • sekretariat 12 270 80 08
        12 270 11 35
        pedagog, psycholog 12 270 10 23
        oddział przedszkolny 12 276 96 10
      • ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
        Poland
      • 12 270 07 51
    • Logowanie