• INFORMACJA

• W okresie wakacyjnym Sekretariat Szkoły jest czynny dla interesantów w następujące dni:

wtorek 9:00 - 13:00

czwartek 9:00 - 13:00

• WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

20 czerwca 2022 r. klasa IV, V i VI ze szkoły w Gaju oraz klasa V ze szkoły w Libertowie udały się w podróż do przeszłości. Uczniowie odwiedzili zamek w  Ogrodzieńcu. Przewodnik zapoznał nas z najciekawszymi historiami z tamtych lat. W zamku czekały super atrakcje: zwiedzanie pomieszczeń zamkowych, mrożące krew w żyłach opowieści o duchach, stare legendy i wspinaczka na wieżę. Ostatnim odwiedzonym miejsce w zamku była sala tortur, która wzbudziła grozę wśród odwiedzających. Po tak emocjonujących przeżyciach nadszedł czas na odpoczynek na pięknym dziedzińcu zamkowym. Do Gaja wróciliśmy zmęczeni, ale z dawką nowej wiedzy i interesujących doświadczeń.

• DZIEŃ EUROPEJSKI W NASZEJ SZKOLE

• 27 maja w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Europejski. Każda klasa wylosowała wcześniej jedno państwo, na temat którego miała przygotować gazetkę w swojej klasie. Uczniowie mieli też zaprezentować strój kojarzony z danym państwem. Obchody rozpoczęliśmy konkursem czytelniczym w języku angielskim. Klasy 4-7 rozwiązywały zadania i odpowiadały na pytania dotyczące wcześniej przygotowanej lektury. Po konkursie obejrzeliśmy przedstawienie teatralne. Grupa teatralna LIGHT ON US wystawiła w języku angielskim komedię House Ghosts. Spektakl bardzo się podobał, a mali aktorzy z klas 1-3 zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Drugą część obchodów stanowił montaż słowno-muzyczny. Uczniowie każdej klasy zaśpiewali piosenkę w obcym języku. Były też prezentacje wierszy w języku angielskim, niemieckim i polskim. Na końcu uczniowie całej Szkoły zaśpiewali razem piosenkę Heal the world pod przewodnictwem klasy 7, wyrażając tym swoje zaniepokojenie sytuacją na świecie, a zarazem solidarność z dziećmi z Ukrainy. W ramach obchodów Dnia Europejskiego uczniowie wykonali piękne prace plastyczne. Tematem projektu były najpiękniejsze zabytki stolic europejskich. Prace zostały rozwieszone na szkolnych korytarzach.

Klaudia Mrówka

Wyniki konkursów poniżej:

Wyniki_ANGLOJEZYCZNEGO_KONKURSU_CZYTELNICZEGO_ktory_odbyl_sie_27_maja_2022_w_naszej_szkole.docx

WYNIKI_KONKURSU_PLASTYCZNEGO_Najpiekniejsze_zabytki_stolic_europejskich.docx​​​​​​​