• POMOC DLA ZWIERZAKA

• Akcja charytatywna: „ Pomoc dla zwierzaka”

Nasi wolontariusze z klasy VII zbierają karmę, koce, zabawki i inne akcesoria dla kotów i psów. Akcja trwa do 31 października 2019 roku. Zebrane dary zostaną przekazane „Skawińskiemu Stowarzyszeniu Pomocy dla Zwierząt”. Nasi darczyńcy zostaną nagrodzeni wpisem pozytywnej uwagi- wzorowego zachowania do dziennika.

Dziękujemy!!!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 4 października 2019 r., w naszej szkole, uczciliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już tydzień przed tym wydarzeniem na ścianach korytarzy oraz na tablicach rozwieszone zostały kolorowe plakaty i kartki zachęcające do gimnastykowania umysłu poprzez uzupełnianie działań w obrębie znanej wszystkim TABLICZKI MNOŻENIA, czy lektury sprytnych rachunków (np. mnożenie przez 9). Kilka dni później pojawiły się intrygujące karty z informacjami: Poszukiwany Mistrz Tabliczki Mnożenia oraz Poszukiwany Mistrz Bingo.
            W przeddzień ŚDTM, w dniu 3 października 2019 r., w klasach III – VIII zostały przeprowadzone rozgrywki z tabliczkowego BINGO i tym sposobem zostali odnalezieni poszukiwani mistrzowie BINGO. Oto oni: kl. III – Aleksander Pietrzyk; kl. IV – Aleksandra Musiał; kl. V – Weronika Cegłowska; kl. VI – Wiktoria Krawczyk; kl. VII – Krystian Budyś; kl. VIII – Grzegorz Kurlit. Natomiast dzień później czyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia w ww  klasach zostali odnalezieni poszukiwani mistrzowie TABLICZKI MNOŻENIA czyli uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali pięć działań w obrębie tabliczki mnożenia. Oto oni: kl. III – Oliwier Wydmański; kl. IV – Aleksandra Musiał; kl. V – Agata Zapała; kl. VI – Klaudia Gadzała i Oliwia Przeworska; kl. VII – Zuzanna Waśniowska; kl. VIII – Paweł Stochel.

• Głośne czytanie

• W piątek 4.10.2019 r. odbyło się głośne czytanie przez uczniów klasy VIII swoim młodszym kolegom z klas I - III książki pt."Afryka Kazika". Dzieci z przejęciem słuchały opowiadania.

• Gang Słodziaków

• Ponownie do naszej szkoły zawitał Gang Słodziaków. Uczniowie klas I - III czynnie uczestnicząc w konkursie przygotowali piękną dekorację oraz wykonali z materiałów recyklingowych ciekawe i niezwykłe słodziaki. W piątek 27 września o godzinie 10.00 odbyło się głośne czytanie "Gangu Słodziaków", podczas którego dzieci pilnie przysłuchiwały się przygodom Gangu. Kolejnym zadaniem było wykonanie rysunku, komiksu lub opowiadania o przygodach sympatycznych postaci.

Małgorzata Kurpiś

• Wyniki XV Gminnego Konkursu Plastyczno - profilaktycznego

•   Wyniki XV Gminnego Konkursu Plastyczno - profilaktycznego pt.

„ Potrafię być asertywny. Znam swoje obowiązki i przywileje”

KATEGORIE: IV- VI

14. Maja Makulska – SP Lusina
            15. Kamil Nowak -   SP Lusina
            16. Łucja Strzępek – SP Lusina

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 04.06.2019 r. o godz.  9.00 w  SP im. Jana Pawła II w Gaju.

• NAUCZMY NASZE DZIECI BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU

• RODZICU:

-określ zasady dotyczące czasu jaki Twoje dziecko może przeznacza na gry komputerowe

-zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie

-zainteresuj się, w co gra Twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź czego się może z nich nauczyć

- zanim kupisz dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia dla jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI

- zwróć uwagę, czy w zachowaniu Twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera

-upewnij się, że Twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych

-sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności

- zwróć uwagę, czy w grze można się kontaktować z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź czy znajomości jakie zawiera Twoje dziecko są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami Internetu może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie znajduje się na stronach: www.dyzurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl,  http://bezpiecznyinternet.edu.pl/