Rok szkolny 2013/2014
"Młodzi spisują wspomnienia starszych pokoleń" - projekt ZS w Gaju
Klikając na poniższy link przeczytasz fragmenty wywiadów prac nadesłanych na konkursFOLDER_WSPOMNIENIA.doc
Regulamin konkursu "Młodzi spisują wspomnienia starszych pokoleń"Regulamin_konkursu.docx
PRZYJACIEL SZKOŁY
„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu,
Tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany,
Obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”
Zgodnie ze Statutem Zespołu Szkół im. JP II w Gaju, tytuł PRZYJACIEL SZKOŁY przyznawany jest osobom i instytucjom, które w sposób szczególny pomagają szkole i wspierają ją materialnie.
Decyzją Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju (uchwała nr 17-13/14 z dn. 16 czerwca 2014 r.) tytuł „PRZYJACIEL SZKOŁY” w roku szkolnym 2013/2014 tytuł „PRZYJACIEL SZKOŁY” otrzymują:
- Profesor Andrzej Zoll – fundator stypendium Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany
- Ks. Stanisław Kasela – proboszcz parafii Gaj, darczyńca szkoły
- Bernadetta i Roman Strumińscy – mieszkańcy Gaja (firma BEROS), darczyńcy szkoły
- Tadeusz Gniadek – mieszkaniec Gaja, darczyńca szkoły
- Małgorzata i Ryszard Gargulowie – mieszkańcy Gaja, darczyńcy szkoły
Wręczenie tytułu odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Gaju w dniu 27 czerwca 2014 r.
LIST PROFESORA ANDRZEJA ZOLLA
List przesłany przez Profesora Andrzeja Zolla w odpowiedzi informację o przyznaniu mu tytułu PRZYJACIEL SZKOŁY
Szanowna Pani Dyrektor,
Czuję się zaszczycony przyznanym mi tytułem "Przyjaciela Szkoły" i takim w rzeczywistości się czuję. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Niestety 27 czerwca mam wyznaczone obowiązki, które nie mogą być przesunięte na inny czas i nie mogę w tym dniu brać udziału w szkolnej uroczystości zakończenia roku. Życzę Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej i Uczniom wielu pięknych chwil w czasie nadchodzących wakacji.
Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami
Andrzej ZollRELACJA Z ZIELONEJ SZKOŁY W JAROSŁAWCU
W dniach 22.05 do 02.06.2014 r. 48 uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju przebywało na ZIELONEJ SZKOLE w Jarosławcu nad Bałtykiem. Był to piąty tego typu wyjazd zorganizowany przez nauczyciela WF Tomasza Woźniaka.
Uczniowie przez dziesięć dni mieli okazję oddychać zdrowym nadmorskim powietrzem. Niektórzy odważni kąpali się w morskiej wodzie, a potem korzystali z kąpieli
słonecznych. W czasie pobytu wychowankowie byli w parku wodnym w Jarosławcu i Darłówku, zobaczyli latarnie morskie Jarosławiec i Czołpino skąd rozciąga się piękny widok na ruchome wydmy w okolicach Łeby. Na wspomnianych ruchomych wydmach odbyła się plenerowa lekcja geografii i biologii (ścieżka przyrodnicza), oraz ćwiczenia praktyczne z przewrotów. Niemałą atrakcją, szczególnie dla tych, którzy nad morzem byli po raz pierwszy, był rejs stylizowanym galeonem Król Eryk. W czasie pobytu uczniowie mieli również okazję obserwować sztorm. W chłodniejsze dni odbywały się zajęcia lekcyjne dla uczniów poszczególnych klas. Chętni mogli korzystać z indywidualnych konsultacji u wychowawców.
Mieszkańcy poszczególnych pokoi na piątkę sprostali zadaniu napisania wiersza o zielonej szkole. Z polotem wykonali również komiksy na ten sam temat. Wiele radości przysporzyła prezentacja ich dzieł. Tradycji stało się zadość i uczniowie będący pierwszy raz na zielonej szkole przeszli chrzest morski. Uczestnicy mieli dyskoteki i ognisko. Było dużo pysznego jedzenia, teren ośrodka ogromny, wyposażony w trampoliny, boiska i basen, gospodarze ośrodka życzliwi.
W opinii uczestników był to najlepszy wyjazd. Uczniom należy się pochwała za zdyscyplinowanie, wzajemny szacunek, chęć współpracy i zabawy, integrację bądź co bądź zróżnicowanej wiekowo grupy. Widać było już obycie starszych uczestników, którzy opiekowali się młodszymi. Przez wzajemne naśladownictwo uczyli się dyscypliny i zwyczajów niezbędnych do harmonijnego, przyjemnego i bezpiecznego pobytu. Dla wychowawców największym sukcesem jest radość i zadowolenie podopiecznych.
PROJEKT EDUKACYJNY "NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO"
Organizatorami projektu edukacyjnego „Na początku było słowo” są Chrześcijańskie Gimnazjum „Uczeń” i Stowarzyszenie „Szersze Horyzonty”. Cel projektu stanowiło promowanie uniwersalnego wymiaru wartości zawartych w tekstach biblijnych i zwrócenie uwagi na znaczenie Biblii w rozwoju kultury na przestrzeni wieków, a także doskonalenie sztuki pięknego pisania przejawiającego się w kaligrafii, promowanie zabytków Krakowa i aktywnego spędzania wolnego czasu.
Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w dwóch etapach projektu:
I etap: Konkurs Kaligraficzno – Plastyczny „Na początku było słowo”
Podczas przygotowań do konkursu gimnazjaliści z klas Ia, Ib i IIIa wzięli udział w warsztatach kaligrafii pod kierunkiem Grzegorza Barasińskiego w klasztorze ojców karmelitów w Krakowie, gdzie mieli okazję zobaczyć również unikatowe zabytki średniowiecznego rękopiśmiennictwa i iluminatorstwa. Później z benedyktyńską cierpliwością przygotowywali prace: wybrane wersety z Biblii przepisywane ręcznie, zdobione bordiurą i inicjałami.
Na konkurs napłynęło 137 prac ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Reprezentanci Gimnazjum w Gaju zdobyli:
I miejsce – Izabella Rakowska, kl. Ia
II miejsce – Mateusz Maliszewski, kl. IIIa
Wyróżnienia – Agnieszka Surówka, kl. IIIa; Joanna Suruło, kl. Ib; Wiktoria Kłyś, kl. Ib
II etap: Gra miejska „Od słowa do słowa, czyli czytanie Krakowa”
W grze miejskiej uczestniczyło 25 grup. Zmagania toczyły się w obrębie Starego Miasta: zawodnicy mieli do pokonania trasę według przygotowanej przez organizatorów mapy i otrzymywali w wyznaczonych punktach kontrolnych zadania do rozwiązania.
W kategorii gimnazjów nasz zespół numer 7 w składzie Marcelina Woźniak kl. IIIa, Aleksandra Stachura kl. IIIa, Mateusz Maliszewski kl. IIIa, Agnieszka Surówka kl. IIIa, Izabella Rakowska kl. Ia i Wiktoria Kłyś kl. Ib zdobył I miejsce uzyskując 197 punktów. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30 maja w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
WYNIKI II GMINNEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO ŚW. JANOWI PAWŁOWI II13 maja 2014 r. Komisja Konkursowa w składzie:
przewodniczący – dyr. E. Szefer
członkowie: A. Okoń, J. Piszczek, R. Radoń, B. Kęska, E. Ponicka – Surówka, A. Sałach
wyłoniła laureatów
Konkurs plastyczny: „Jan Paweł II – droga do świętości”
I m. – Klaudia Skała kl. II SP Gaj
II m. – Sebastian Góra kl. II SP Lusina
Maksymilian Najder kl. II SP Gaj
III m. – Julia Sarna kl. I SP Gaj
wyróżnienie – Wiktoria Gruszka kl. III SP Lusina
Konkurs literacki: „Jan Paweł II – droga do świętości”
I m. – Aneta Bruzda kl. VI SP Lusina
II m. – Magdalena Pyzik kl. VI SP Gaj
III m. – Mateusz Matoga kl. IV SP Lusina
Anna Pitala kl. V SP Lusina
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2014
Światowy Dzień Ziemi corocznie obchodzony jest 22 kwietnia. W tym roku był on częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu "Zmieniaj nawyki - nie klimat!"
W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole przeprowadzono konkurs plastyczny: „Dobra energia dla Ziemi”.
Zwycięzcy konkursu plastycznego:
Gimnazjum:
I miejsce: Kacper Krawczyk kl. IIb
II miejsce: Adrian Nidecki kl. Ib
III miejsce: Dominika Jaworska kl. IIa
Natalia Jodłowska kl. Ia
Szkoła Podstawowa:
I miejsce: Iga Merchut kl. V
Julia Szczurek kl. VI
II miejsce: Anna Mrowca kl. VI
Katarzyna Juraszek kl. VI
III miejsce: Gabriela Długosz kl. VI
Emilia Witkowska kl. IV
Wyróżnienie: Hubert Gadzała kl. VI
Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w gminnym konkursie „Święto klimatu” zorganizowanym przez Gimnazjum w Mogilanach. Konkurs przeznaczony był dla dwóch kategorii wiekowych: uczniów szkół podstawowych (kl. 5-6) i uczniów gimnazjów. Naszą szkołę podstawową reprezentowała drużyna trzyosobowa z klasy 6: Katarzyna Juraszek, Anna Mrowca i Magdalena Pyzik, a gimnazjum reprezentowane było przez dwa zespoły:
z kl. IIIa: Mateusz Maliszewski, Ewa Mikulska, Marcelina Woźniak oraz kl. IIa: Dagmara Jedynak, Paulina Musiał i Bartłomiej Sarna. Celem konkursu było m.in. dostrzeganie
i rozumienie wpływu działalności człowieka na środowisko oraz pogłębianie postaw prośrodowiskowych. Jednym z zdań konkursowych było przygotowanie transparentów, które następnego dnia wykorzystane był do happeningu mającego miejsce na Rynku w Mogilanach. Zobacz album fotograficzny.W kategorii gimnazjów nasi uczniowie zajęli:
I miejsce - drużyna z kl. IIIA
II miejsce - drużyna z kl. IIa
W kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie zajęli:
II miejsce - drużyna z kl. 6
Gratulujemy zwycięzcom!
PRZYGOTOWANIE ZESPOŁU SZKÓŁ DO KANONIZACJI
PATRONA – BŁ. JANA PAWŁA II
1. Przeprowadzenie we wszystkich klasach SP i Gimnazjum lekcji religii przybliżających postać
i nauczanie Patrona.
2. Przygotowanie gazetek ściennych w klasach i na korytarzu szkolnym.
3. Prezentacja multimedialna o Janie Pawle II we wszystkich klasach.
4. Wspólny wyjazd do kina na film: „Karol, który został świętym”.
5. Zawieszenie banera na szkolnym budynku przygotowanego z okazji 15 rocznicy nadania szkole imienia.
6. Zorganizowanie i przeprowadzenie Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego o Janie Pawle II: „Jan Paweł II – droga do świętości”. Regulamin_Gminnego_Konkursu_Literackiego_o_Janie_Pawle_II.doc Regulamin_Gminnego_Konkursu_Plastycznego_o_Janie_Pawle_II.docx
7. Przygotowanie oprawy liturgicznej i udział we Mszy Św. z okazji kanonizacji Jana Pawła II – 28 kwietnia 2014 r. (kościół parafialny w Gaju).
Uczniowie Zespołu Szkół w Gaju dziękują za kanonizację Jana Pawła II
PAPIEŻ RODZINY
W poniedziałek 28 kwietnia wieczorem, każdy uczeń w imieniu swojej rodziny napisze krótki list do Świętego Jana Pawła II:
Święty Janie Pawle II dziękujemy Ci za: …………………………………………………………………………………………
Święty Janie Pawle II prosimy Cię o: ………………………………………………………………………………………………
We wtorek 29 kwietnia br. o godz. 11.00 na Mszy Świętej dziękczynnej za kanonizację Patrona Szkoły Jana Pawła II uczniowie Zespołu Szkół złożą w kościele w Gaju przygotowane wcześniej w swoich rodzinach podziękowania i prośby i w tych intencjach będziemy się wspólnie modlić (intencje nie będą odczytywane).
"MŁODZI SPISUJĄ WSPOMNIENIA STARSZYCH POKOLEŃ"
W naszej szkole realizowany jest projekt międzyprzedmiotowy: „Młodzi spisują wspomnienia starszych pokoleń”. W ramach tego projektu przeprowadzany jest konkurs, który jest skierowany do uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju i organizowany jest w trzech kategoriach:
- szkoła podstawowa: klasy I-III i IV–VI,
- szkoła gimnazjalna.Zadaniem uczestnika konkursu jest przeprowadzenie wywiadu (przy współpracy z rodzicami) z najstarszą osobą z rodziny lub sąsiedztwa.
Tematem wywiadu będą osobiste wspomnienia rozmówcy, dotyczące jego dzieciństwa i młodości z okresu szkolnego. Wspomnienia mają nawiązywać do następującej tematyki:
- szkoła i nauka, wycieczki, uroczystości szkolne,
- czas wolny (wakacje, ferie),
- obowiązki domowe,
- obrzędy i zwyczaje związane z obchodami świąt.Na podstawie informacji uzyskanych podczas wywiadu uczestnik zredaguje pracę, która będzie przedmiotem oceny (patrz: zakładka - Młodzi spisują wspomnienia).
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: klasowym i szkolnym.
Termin złożenia prac upływa 9 maja 2014 r.
Kryteria oceny prac i ich wartość punktowa:
- wartości dokumentalne i poznawcze: od 0 do 20 pkt;
- poprawność językowa i ortograficzna: od 0 do 10 pkt;
- materiały dodatkowe w formie elektronicznej: od 0 do 10 pkt;
- oryginalność pracy: od 0 do 10 pkt.XX JUBILEUSZOWY BAL SENIORA W GAJU
Dwadzieścia lat temu w Gaju ówczesny proboszcz parafii ks. Władysław Wiecheć wraz z kilkoma miejscowymi działaczami społecznymi zorganizowali Parafialny Bal Seniora – zabawę karnawałową dla najstarszych mieszkańców Gaja i Lusiny.
Wśród organizatorów balu byli między innymi Aleksander Kucharski – przewodniczący Komitetu Budowy Szkoły i Jerzy Rogala – ówczesny dyrektor szkoły w Gaju. Choć od wielu lat Komitet już nie istnieje, to jednak tradycja organizacji balu doczekała się swojego okrągłego jubileuszu. W tym roku, w sobotę 2 lutego odbył się XX Jubileuszowy Bal Seniora, którego organizatorem obecnie jest Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju.
Spotkanie Seniorów rozpoczęło się Mszą świętą w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP. Dalsza część uroczystości odbywała się w szkole. Gośćmi specjalnymi byli, m. in. ksiądz senior Władysław Wiecheć, proboszcz parafii Gaj Stanisław Kasela, wójt Krzysztof Musiał, a także prawie wszyscy członkowie dawnego Komitetu Budowy Szkoły. Zostały przedstawione tradycyjne jasełka w wykonaniu Grupy Apostolskiej działającej przy parafii, w której spotykają się młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły (od zerówki do gimnazjum), a także absolwenci. Opiekę nad grupą sprawuje diakon Sebastian Kowalczyk i to pod jego „okiem” przygotowane zostało widowisko. W części artystycznej zaprezentowali się także uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III Szkoły Podstawowej, przedstawiając inscenizacje i wiersze z okazji Dnia Dziadka i Babci, który w tym dniu także świętowaliśmy.
W kolejnej części spotkania seniorzy uczestniczyli w tanecznej zabawie, która trwała do północy. Biesiadnicy nie tylko tańczyli i śpiewali, ale także brali udział w konkursach i różnych zabawach. Organizacją imprezy oraz jej obsługą zajęli się rodzice i nauczyciele, osobiście przygotowując domowe ciasta, sałatki, przekąski i danie gorące. Przewodnicząca Rady Rodziców Teresa Szczurek, witając gości powiedziała, że to wielka radość móc zrobić coś dobrego bezinteresownie dla innych, szczególnie dla seniorów, bo im należy się szacunek i wdzięczność. A to jak my traktujemy osoby starsze, niech będzie dobrym przykładem dla dzieci i młodzieży.
CIASTECZKA SZCZĘŚCIA
W dniu 29.01.2014 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Ciasteczka szczęścia”. Celem akcji było zachęcenie uczniów szkoły podstawowej do pomocy w zbiórce funduszy przeznaczonych na pomoc podopiecznym fundacji „HEAVEN”.
Akcja polegała na zachęceniu rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi w pieczeniu prostych domowych, kruchych ciasteczek. Następnie uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne przyniosły ciasteczka do szkoły, gdzie wspólnie z nauczycielami pakowali swoje wypieki. Ciasteczkami obdarowywano rodziców i nauczycieli podczas szkolnego zebrania i proszono w zamian o datek na leczenie chorych dzieci. Hasłem przewodnim akcji było: Pomóż dziś, by jutro ktoś mógł pomóc tobie. Dzięki ofiarności rodziców uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli udało się zebrać kwotę 479 złotych, za co serdecznie dziękujemy. Pomagając potrzebującym, powiększyliśmy krąg Ludzi Otwartych Serc, a akcja „Ciasteczka szczęścia” dostarczyła Wszystkim wiele radości i zabawy !!! Klikając na poniższy link przeczytasz przepis na "ciasteczka szczęścia": Dok1.doc
ŚWIĘTOWANIE XV ROCZNICY NADANIA SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II
Dnia 16 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół w Gaju świętowaliśmy uroczystość 15. rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Kolejny jubileusz tego ważnego dla naszej społeczności wydarzenia przygotowywany był już od dłuższego czasu. Mottem uroczystości stały się słowa Ojca Świętego wypowiedziane przez niego na krakowskich Błoniach w 1979 roku: "I dlatego - zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy".
W ramach przygotowań do święta cała społeczność szkolna wzięła udział w różnych działaniach. Uczniowie przeprowadzili wywiady ze świadkami i najbardziej aktywnymi uczestnikami wydarzeń sprzed piętnastu lat - dyrektorem Jerzym Rogalą, księdzem proboszczem Władysławem Wiechciem, przewodniczącym Komitetu Budowy Szkoły - panem Aleksandrem Kucharskim oraz członkami Komitetu - panem Zbigniewem Kitą i Ryszardem Gargulem. Wywiady udostępnione były na okolicznościowej wystawie, w gazetce "szkolna.pl", zamieszczone zostały także na stronie www.zsgaj.mogilany.pl. W szkole przeprowadzony został także konkurs plastyczny "15 lat z Janem Pawłem II".
Rada Rodziców ufundowała baner z wizerunkiem Jana Pawła II, który zostanie umieszczony na budynku szkoły dla upamiętnienia zbliżającej się kanonizacji naszego Patrona oraz wystawę dotyczącą historii Gaja i szkoły oraz wydarzeń szkolnych z ostatnich 15 lat. Wystawę można obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach.
Uroczystość rozpoczęła się Msza Świętą, którą celebrował ksiądz senior Władysław Wiecheć. Jako uczestnik wydarzeń sprzed 15 lat przypomniał o tym, jak doszło do nadania szkole imienia Jana Pawła II i jak przebiegała sama uroczystość. W koncelebrze uczestniczył także ks. Wojciech Wasztyl, który dwa lata temu pracował w naszej szkole i parafii.
Dalsza część uroczystości odbyła się już na terenie szkoły. Na początek oczywiście okolicznościowe przemówienia. Głos zabrał między innymi Wójt Gminy Mogilany - Krzysztof Musiał, który pogratulował szkole dynamicznego rozwoju i licznych sukcesów uczniów, również na arenie międzynarodowej. Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Teresa Szczurek - podkreśliła, że szkoła, mając za patrona Jana Pawła II, musi cały czas odwoływać się do wartości, które on głosił, bo taki patron zobowiązuje. Do tego tematu nawiązała również pani dyrektor Elżbieta Szefer, mówiąc na temat wychowania:
„Szkoła, to nie tylko nauczanie i zdobywanie wiedzy, ale to także, a może przede wszystkim wychowanie i kształtowanie młodego człowieka, wychowanie „ku wartościom”. Bo na co nam się przyda twierdzenie Pitagorasa czy reakcje chemiczne jeśli nie będziemy umieli być dobrymi ludźmi, nie będziemy potrafili stworzyć dobrej, zdrowej rodziny, dobrej społeczności lokalnej czy dobrego państwa.”
Swoje przemówienie pani Dyrektor zakończyła słowami: "Troszczymy się i będziemy się troszczyć o to, aby nasi uczniowie poznawali i pielęgnowali tradycje i historię, aby byli wierni i bronili wartości chrześcijańskich, aby nie zapomnieli o tym, jakie są ich korzenie. O to prosił nas nasz Patron, Jan Paweł drugi, zanim odszedł do domu Ojca."
Po przemówieniach zaprezentowany został program artystyczny, który rozpoczął się od pokazu fragmentów filmu dokumentującego uroczystość nadania imienia w dniu 7 listopada 1998 roku. W dalszej części programu wystąpili nasi obecni uczniowie. Młodsze klasy Szkoły Podstawowej zaprezentowały sentencje z nauczania Jana Pawła II o rodzinie oraz dwie piosenki. Wystąpienia starszych uczniów obejmowały odczytanie preambuły do statutu naszej szkoły - tekstu Ojca Świętego „Tak – nadziei. Nie – rozpaczy” ( Magdalena Pyzik i Bartłomiej Wątor), recytację (Izabela Rakowska i Adrian Mrowiec), występ wokalny (Katarzyna Juraszek) oraz pokaz taneczny (Adrian Mrowiec). Ostatnia część programu artystycznego obejmowała występy absolwentów naszej szkoły. Były to występy wokalne - Małgorzaty Budek, Katarzyny Wójcik oraz Krystyny Saugo-Surówki, taneczne - w wykonaniu Izabeli Mrowiec i Justyny Wróbel, a także mini koncert skrzypcowy Karoliny Król i Agnieszki Strzebońskiej.
Występy absolwentów, które przyniosły sporo radości i przysporzyły wielu wzruszeń, zakończyły część oficjalną uroczystości. Goście, którzy skorzystali z zaproszenia i świętowali razem z nami, mogli udać się na spacer po szkole i obejrzeć okolicznościową wystawę oraz konkursowe prace uczniów. W dwóch salach lekcyjnych można było obejrzeć filmy z uroczystości nadania imienia oraz z 10. rocznicy tego wydarzenia. W jednej z klas prezentowana była także wystawa prac Stowarzyszenia Tradycja związanych z Janem Pawłem II. Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowano słodki poczęstunek. Można było porozmawiać i powspominać przy dobrej kawie i w dobrym towarzystwie "stare dobre czasy".
WYWIADY Z OKAZJI XV ROCZNICY NADANIA SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II
W ramach przygotowań do obchodów XV rocznicy nadania imienia szkole uczniowie gimnazjum przeprowadzili wywiady z osobami, które były szczególnie zaangażowane w projekt przygotowania uroczystości nadania szkole imienia Jana Pawła II: ks. proboszcz Władysław Wiecheć, Jerzy Rogala, Aleksander Kucharski, Państwo Kitowie, Państwo Małgorzata i Ryszard Gargulowie. Wywiady te można przeczytać, klikając na poniższy link: Wywiady.doc
Wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum
W dniu 17 września 2013 roku komisja w składzie pedagog oraz przedstawiciele uczniów Paulina Socha i Marzena Szczęśniak przeprowadziła wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum oraz wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Ogółem oddano 105 głosów.
Ustalono skład Samorządu Uczniowskiego:
Pyzik Katarzyna - przewodnicząca, Ożóg Anna – zastępca, Krawczyk Kacper i Kulig Karol – sekretarz.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została Pani Magdalena Ponicka – Szczurek.
Profesor Andrzej Zoll wręcza stypendia w Gaju
Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014 w dn. 2 września miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie. Profesor Andrzej Zoll, fundator stypendium Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany wręczył decyzję o przyznaniu stypendium uczniowi kl. I naszego Gimnazjum Karolowi Kulig, absolwentowi Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Libertowie. Wręczył także dyplomy i nagrody pozostałym nominowanym z naszej szkoły tj. Magdalenie Fornal, Zuzannie Koźlak i Filipowi Piszczkowi oraz Izabeli Rakowskiej absolwentce Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie.
Pozostali stypendyści tj. Agnieszka Surówka z Mogilan otrzymała stypendium podczas uroczystości w Gimnazjum w Mogilanach, a Karolina Król absolwentka naszego Gimnazjum (obecnie kl. I w VIII LO w Krakowie), otrzyma stypendium w dn. 15 września w Mogilanach podczas Walnego Zebrania SMGM.
Relację z uroczystości można zobaczyć w Kronice Krakowskiej z dn. 2 września godz. 22.00 (minuta 4.33).. http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/2-ix-2013-godz-2200/12276758