• WYCIECZKA DO LASU LIBERTOWSKIEGO

• 28 września uczniowie klasy II i III wybrali się na wycieczkę przyrodniczą do pobliskiego lasu libertowskiego. Mimo mglistej i już nieco jesiennej pogody ochoczo maszerowaliśmy w kierunku lasu. Gdy dotarliśmy na miejsce najpierw zjedliśmy zasłużone drugie śniadanie. Następnie rozdzieliliśmy się na dwie grupy.  Uczniowie klasy II wraz z Wychowawczynią wypatrywali oznak jesieni w lesie oraz zbierali leśne skarby potrzebne do wykonania projektu klasowego. Klasa III natomiast obserwowała poznane wcześniej warstwy lasu. Uczniowie mieli także możliwość wyznaczenia kierunków świata za pomocą kompasu i sprawdzaliśmy, czy mech rzeczywiście rośnie po północnej stronie.  Najwięcej radości sprawiło nam poszukiwanie grzybów. Oczywiście tylko obserwowaliśmy i fotografowaliśmy odnalezione okazy.

Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym.

• WYCIECZKA KLAS I-III DO OGRODU DOŚWIADCZEŃ W KRAKOWIE

• W czwartek 23 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Nie ma chyba lepszego miejsca, które tak dobrze łączyłoby w sobie zabawę i naukę. Doświadczaniu i eksperymentowaniu nie było końca. Akustyka, mechanika, optyka, magnetyzm – brzmi skomplikowanie? Nic podobnego - na małych odkrywców czekały urządzenia, które w prosty i niezwykle ciekawy przybliżały te działy fizyki. Dużym powodzeniem cieszył się odlotowy plac zabaw z dwiema ogromnymi zjeżdżalniami, a przemierzanie Lem - biryntu było okazją do wspólnej, radosnej zabawy.

Opracowała Anita Sałach

Zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym

• POWITANIE JESIENI W SP GAJ

• 20 września Nasza Szkoła uczestniczyła w Powitaniu Jesieni. W tym dniu mieliśmy dużo atrakcji oraz zabaw.Imprezę rozpoczęły gry i zabawy, w których uczniowie dzielnie rywalizowali ze sobą. Pomimo załamania pogody humor i zapał, dopisywał wszystkim. Wyścigom rzędów na sali gimnastycznej towarzyszyły gorące emocje. Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych oraz Sprzątaniu Świata. Odbyła się także pierwsza edycja rozgrywek o Puchar Ziemniaka i Cebuli pod patronatem naszej Pani Dyrektor. Zwyciężyła klasa II, drugie miejsce zajęła klasa III, a trzecie klasa I. Starsi uczniowie brali również czynny udział w tej imprezie. To oni byli podstawą organizowanego Sprzątania Świata, a także rywalizowali ze sobą na sali gimnastycznej oraz konkursie plastycznym. Dzięki Radzie Rodziców Nasi Uczniowie mogli poczęstować się przepysznie przygotowanymi kiełbaskami i pieczonym chlebkiem.

Zobacz zdjecia z imprezy w Albumie fotograficznym.