Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013 Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2010/2011 Rok szkolny 2009/2010 Rok szkolny 2008/2009

Archiwum

Rok szkolny 2017/2018

 

Matematyczny Kangur

Dnia 15 marca 2018r. w naszej szkole miał miejsce Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY, w którym uczestniczyło w sumie 47 uczniów : 37  z klas
II - VII oraz 10 gimnazjalistów. Każdy z uczestników, zanim przystąpił do rozwiązywania zestawu zadań zamkniętych, we właściwej sobie kategorii wiekowej, otrzymał  zabawkę logiczną z drutu jako nagrodę uczestnictwa.

            W miesiącu maju 2018 r. otrzymaliśmy wyniki tego międzynarodowego konkursu. Okazało się, iż trójka uczniów naszej szkoły została  nagrodzonawyróżnieniami oraz  otrzyma „kangurkowe” książki. Oto oni:

 1. Gadzała Patryk, uczeń klasy VII SP w kategorii KADET;
 2. Szurlej Gabriela, uczennica klasy II a gim w kategorii KADET;
 3. Buzun Beniamin, uczeń klasy III a gim w kategorii JUNIOR.

Zwycięstwo Zuzanny Waśniowskiej

Zuzanna Waśniowska uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej w Gaju zwyciężyła w VII Gminnym Konkursie Historycznym.  Nasza uczennica w pięknym stylu pokonała reprezentantów szkół Gminy Mogilany wygrywając konkurs w części pisemnej i ustnej. Reprezentanci szkół rywalizowali między sobą z wiedzy o historii Polski i naszego regionu geopolitycznego za panowania Ludwika Węgierskiego i jego następców, aż do Władysława Warneńczyka. Zmagania uczestników rozgrywały się dniu 24.04.2018 r.  w Szkole Podstawowej w Mogilanach. Podstawę wiadomości wymaganych do konkursu stanowiła praca Mariusza Wolnego pt. „Był sobie król… czyli poczet Jagiellonów”. Laureatów konkursu na czele z Zuzanną Waśniowską uhonorował nagrodami Wójt Gminy Mogilany pan Piotr Piotrowski.

 Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotowywał nauczyciel historii mgr Edward Ryś, który w imieniu szkoły składa serdeczne gratulacje zwyciężczyni.

VI Gminny Konkurs Plastyczny i Literacki o Janie Pawle II

 

Hasło tegorocznej edycji: Jan Paweł II – Papież Wolności

Temat pracy literackiej w kategorii kl. IV-VII szkoły podstawowej:

Kiedy myślę Ojczyzna, wówczas…

Wyniki_VI_Gminny_Konkurs_Janie_Pawle_II.doc

 

 

 

Gminny konkurs "Mam talent"

W dniu 22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mogilanach odbyły się finały Gminnego Konkursu "Mam talent". Dużym sukcesem mogą pochwalić się nasze gimnazjalistki, a o to wyniki:

Kategoria SCENICZNA klasy od 7 SP do 2 Gim

I miejsce Gabriela Szurlej II a

Wyróżnienie Julia Mrowca II a

Kategoria MUZYCZNA klasy od 7 SP do 2 Gim

Wyróżnienie Emilia Witkowska klasa II a

Kategoria PLASTYCZNA  klasy od 7 SP do 2 Gim

I miejsce Karolina Bawełkiewicz kl. II a

Gratulujemy!

Sukces Jagody

Uczennica klasy III a  Jagoda Bieńkowska została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka angielskiego dla uczniów gimnazjum.

Nasz uczeń w finale konkursu informatycznego

W dniu 22 marca 2018 r. uczeń naszej szkoły Beniamin Buzun  (kl. III a gimnazjum) wziął udział w trzecim etapie (etap wojewódzki) Tematycznego Konkursu Informatycznego „Od algorytmu do programu”, który odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie.

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca 2018 r. w klasach od 0 do 3 Szkoły Podstawowej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt.: ”Woda to życie”. Przeprowadziły go uczennice z klasy 2B Gimnazjum – Patrycja Musiał, Patrycja Wadowska i Martyna Sala. Projekt składał się z prezentacji multimedialnej i doświadczeń. Dziewczyny skupiły się na tym, by przedstawić dzieciom wartość wody w życiu codziennym. Uczniowie byli bardzo aktywni, a wystąpienie starszych koleżanek spodobało im się. Dzieci w skupieniu słuchały co uczennice gimnazjum miały im do powiedzenia na temat wody i bardzo chętnie dzieliły się swoimi uwagami. Wszystkie klasy wiedziały już wcześniej, że w dniu 22 marca  obchodzimy Światowy Dzień Wody. Podczas prezentacji dzieci miło spędziły czas, obejrzały doświadczenia i zdobyły nowe wiadomości.

Konkurs "Bezpieczeństwo w sieci"

W naszej szkole, w lutym w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu został zorganizowany konkurs plastyczno - informatyczny pod hasłem "Bezpieczeństwo w sieci". Uczniowie na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych zapoznali się z zasadami netykiety i zostali poinformowani o zagrożeniach wynikających z korzystania z internatu, a na lekcjach plastyki wykonali prace związane z tym tematem.

Oto wyniki konkursu:

Kateegoria klasy III - V SP

I miejsce Liwia Maliszewska kl. V

II miejsce Wiktoria Krawczyk kl. IV

III miejsce Amelia Pawul kl. V

Wyróżnienia: Kacper Zapała  kl. V, Paulina Dudek kl. V, Klaudia Gadzała kl. IV

Klategoria klasy VI SP - II Gim

I miejsce Kacper Radoń kl. II a

II miejsce Jagoda Dachnowicz kl. II a

III miejsce Grzegorz Koźlak kl.VI

Wyróżnienie Patrycja Musiał kl. II b

Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 12 stycznia 2018 r. odbył się w naszej szkole Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego.

Oto wyniki turnieju:

Szkoła Podstawowa

Dziewczęta
I miejsce: Gabriela Kurlit z kl. VI
II miejsce: Julia Sarna z kl. V
III miejsce: Wiktoria Szurlej z kl. V

Chłopcy
I miejsce: Remigiusz Stawarz z kl. IV
II miejsce: Przemysław Wcisło z kl. IV
III miejsce: Krystian Budyś z kl. V

Gimnazjum i Szkoła Podstawowa kl. VII

Dziewczęta
I miejsce: Anna Pitala z kl. IIIB
II miejsce: Natalia Paszkowska z kl. IIA
III miejsce: Zuzanna Musiał z kl. VII

Chłopcy
I miejsce: Tomasz Madejczyk z kl. IIB
II miejsce: Artur Musiał z kl. IIIB
III miejsce: Mateusz Matoga z kl. IIB

Sponsorami turnieju byli: pan Jan Kurcab, państwo Renata i Włodzimierz Stawarzowie oraz Wójt Gminy Mogilany

Zobacz zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

99. rocznica Odzyskania Niepodległości 

Inauguracja Bitwy Klas 2017/18 w naszej szkole

 

10 listopada br. w naszej szkole odbyły się obchody Święta Niepodległości. W pierwszej części uroczystości zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez klasę V SP wraz z wychowawcą oraz trójką gimnazjalistów. Uczniowie klasy piątej, nawiązując do historii Polski, zaprezentowali wybitne postaci kobiece, które w sposób wyjątkowy zaznaczyły się w naszych dziejach. Ponadto ukazana została trudna droga Polaków do wolności, której echa przetrwały w polskiej poezji i pieśniach patriotycznych. Uczniowie z II i III klasy Gimnazjum – Wiktor Bobek, Kacper Radoń i Wojtek Talar – przedstawili scenkę żołnierską z czasów komendantury Piłsudskiego i Pierwszej Kompanii Kadrowej. Na zakończenie twórcy programu nawiązali do współczesności i aktualnego rozumienia pojęcia „patriotyzm”. Scenariusz programu został stworzony przez wychowawcę klasy V – Renatę Radoń.

W drugiej części uroczystości odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym wzięły udział wszystkie klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Konkurs rozgrywał się w ramach Bitwy Klas, do której w tym roku przystąpili również uczniowie podstawówki. Byli oni oceniani w czterech kategoriach: śpiew, inscenizacja, ubiór i zaangażowanie klasy w występ. Punkty przyznano uczniom na trzech poziomach. Na poziomie klas I – III SP I miejsce zajęła klasa II, natomiast miejsce II wspólnie - klasa I i III. Na poziomie starszych klas szkoły podstawowej I miejsce przyznano klasie VI, na II miejscu uplasowała się klasa VII, a na trzecim – klasa IV. Klasa V, ze względu na obowiązek przygotowania programu artystycznego, nie brała udziału w konkursie. Przyznano jej jednak tyle samo punktów co zwycięzcom. W Gimnazjum I miejsce zajęła klasa II B, niewiele wyprzedzając  klasę II A, na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo obie klasy III.

Za miesiąc kolejny etap Bitwy Klas. Tym razem w nastrojach świątecznych.

Dzień Patrona Jana Pawła II w naszej szkole

18 X 1978 roku Karol Wojtyła został papieżem. Przybrał imię: Jan Paweł II. Od 1998 roku jest patronem naszej szkoły. 27 IV 2014 papież Franciszek ogłosił go świętym. W tym roku szkolnym Dzień Patrona  obchodziliśmy 20 października, a przygotowała go klasa VII SP pod nadzorem wychowawczyni R. Bartyzel we współpracy z panią  J. Piszczek i ks. D. Oliwą.

Po mszy w kościele NMP w Gaju  klasa VII SP przedstawiła program artystyczny związany z naszym patronem. Wszyscy z uwagą  wsłuchiwali się w słowa pieśni Piotra Rubika „Habemus Papa”, a potem w teksty  wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu trojga uczniów klasy VII (Z. Szczerkowskiej. K. Sarny, M. Alfanash). Aby rozluźnić poważną atmosferę   poetyckich dokonań  Jana Pawła II, kolejni uczniowie kl. VII (K. Kłyś, E. Buzun, Z. Musiał, P. Gadzała) opowiedzieli anegdoty, związane z naszym patronem. Widzom się to spodobało, o czym świadczyły gromkie brawa. Życzliwie przyjęte zostało także wykonanie przez uczniów kl. VII zeszłorocznego hymnu Światowych Dni Młodzieży.

Ukoronowaniem uroczystości stało  się zaprezentowanie oryginalnych fragmentów kazania Jana Pawła II wygłoszonego 12 czerwca 1987 roku na Westerplatte. Te słowa wzywają młodzież do walki o to, co naprawdę ważne.

Zobacz zdjęcia z uroczystości w Albumie Fotograficznym.

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju, ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
 • sekretariat 12 270 80 08
  12 270 11 35
  pedagog, psycholog 12 270 10 23
  oddział przedszkolny 12 276 96 10

Galeria zdjęć