• Rok szkolny 2011/2012

        •  

           

          Piknik Rodzinny 2012 r.

                Już po raz trzeci nasza szkoła zorganizowała piknik rodzinny. Ta radosna impreza odbyła się w ostatnią sobotę br. roku szkolnego (23 czerwca od 16.00 do 21.00)  i na pewno wielu uczestnikom dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

                      W jej organizację zaangażowali się wszyscy, którym zależy na tym, aby w naszej szkole uczniowie mogli wszechstronnie się rozwijać oraz pogłębiać wiedzę i umiejętności przydatne na egzaminach, czyli przede wszystkim dyrekcja, wszyscy pracownicy oraz rodzice
          i sympatycy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju.  

                      Piknik rozpoczęły muzyczne i taneczne występy naszych utalentowanych uczniów. Mogliśmy zobaczyć różnorodne tańce w wykonaniu rodzeństwa Klimasów: Marzenki i Kuby,

          którzy zaprezentowali je ze swoimi partnerami, oraz posłuchać naszej szkolnej pianistki, Marceliny Woźniak z klasy I a gimnazjum.

                      Potem każdy mógł do woli korzystać z atrakcji przygotowanych dla uczestników zabawy. Była loteria fantowa, kącik malowania twarzy dla dzieci, dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód dla maluchów na małej sali gimnastycznej, kącik plastyczny oraz gry i zabawy, które odbywały się na asfaltowym boisku przy szkole. Mieliśmy profesjonalnych wodzirejów tego typu imprez, ale gwiazdą zabaw i konkursów okazał się nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły, Tomasz Woźniak. To właśnie konkurencje prowadzone przez niego cieszyły się największym zainteresowaniem. Szczególne emocje wywołały zmagania między „wójtem a plebanem”, czyli przeciąganie liny między drużynami, w których z jednej strony stanął zaproszony przez nas wójt gminy Mogilany, Krzysztof  Musiał, a z drugiej świeżo wyświęcony i cieszący się sympatią uczniów ksiądz Wojciech Wasztyl. Wygrała drużyna księdza.

                       Piknik rodzinny to przede wszystkim uczta dla ciała, można tu zjeść coś naprawdę pysznego. Ogromnym powodzeniem cieszyły się upieczone przez mamy naszych uczniów ciasta oraz soczysta karkówka i wiele rodzajów kiełbasy pieczonej na grillu przez panów Piotra Wątora  oraz  Tomasza Machaja.  Najaktywniejszą  na pikniku mamą okazała się pani Teresa Szczurek, która wymyślała różne promocje, by zgromadzone dla uczestników pikniku  smakołyki jak najlepiej się sprzedawały.

                      Na szczęście, pogoda okazała się dla nas łaskawa, bo nie padało ani upał nie dawał się szczególnie we znaki (chociaż przez chwilę wydawało się, że może zabraknąć zimnych napojów). Dzięki piknikowi szkoła wzbogaciła się o ponad pięć tysięcy złotych, za co bardzo jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy wsparli nasze wysiłki mające na celu zdobycie funduszy.

          Dziękujemy również wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację tegorocznej imprezy, a szczególnie przedstawicielkom Komitetu Rodzicielskiego.

          Na koniec pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, w tym miejscu zwłaszcza anonimowym,  bez których tegoroczny zysk byłby niemożliwy.

          Na szlakach gen. Józefa Bema

                    W dniach 2 – 3 czerwca 2012 odbył się już XXIII Ogólnopolski Zlot Turystyczny „Szlakiem gen. Józefa Bema” z udziałem młodzieży z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gaju oraz Szkoły Podstawowej w Libertowie. Podczas pierwszego dnia zlotu uczestnicy wzięli udział w wycieczce autokarowej do Tarnowa, miejsca urodzin bohatera dwóch narodów, zwiedzając  na trasie muzeum w starej synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej. W samym Tarnowie turyści  mieli okazję zobaczyć zbiory Muzeum Etnograficznego, prezentujące historię polskich Romów, ekspozycję muzeum okręgowego w ratuszu tarnowskim, Mauzoleum z prochami Józefa Bema w Parku Strzeleckim, Bramę Szeklerską i Stare Miasto.

                    W drugim dniu zlotu entuzjaści czynnego wypoczynku przeszli trasę rajdu pieszego zielonym szlakiem z Borku Fałęckiego przez Kobierzyn, Sidzinę, Libertów do Gaja, gdzie na mecie pod Zespołem Szkół w Gaju oczekiwały przygotowane dla uczestników żołnierska grochówka, konkursy i odznaki turystyczno – krajoznawcze „Śladami gen. Józefa Bema”. Do zobaczenia w przyszłym roku!

           

          Zielona Szkoła w Ustroniu Morskim

                W dniu 21.06.2012 roku o godzinie 5.38 po raz kolejny grupa naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum rozpoczęła podróż na Zielona Szkołę do Ustronia Morskiego. Emocji było wiele, szczególnie dla tych, którzy wyruszali na pierwszy samodzielny wyjazd. Byli również tacy, którzy nigdy jeszcze nie byli nad morzem.

                      Do Ustronia dotarliśmy wieczorem. Pan Woźniak zgrabnie przeprowadził „koncert życzeń” lokując uczestników w pokojach według ich próśb. A potem wszyscy padli wymęczeni bardzo długą podróżą.

                      Przez kolejne 10 dni działo się dużo i wesołego. Przede wszystkim dopisała nam pogoda. Choć Neptun dmuchał od morza zimnym wiatrem, to schronieni za parawanami mogliśmy rozkoszować się  ciepłym słoneczkiem i opalać nasze blade twarze. Żeby plażowanie się nikomu nie znudziło zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszą piaskową rzeźbę. Chętni mogli grać w piłkę nożną lub siatkową, a najbardziej odważni zażywali nawet kąpieli w lodowatych falach. Nie brakowało również takich, którzy na świeżym powietrzu zgłębiali swoją wiedzę w różnych dziedzinach.

                      Dużo spacerowaliśmy, podróżując brzegiem morza lub promenadą. Pan Woźniaki Pani Sala z ochotnikami odbyli dwie wycieczki rowerowe, do latarni morskiej w Kołobrzegu i Gąskach. Spacerkiem dotarliśmy do Domu Chleba, gdzie poznaliśmy historię chrupiącego i pożywnego bochenka. Każdy z nas mógł przygotować swoją własną bułeczkę, którą potem z apetytem wcinał. Nauczyliśmy się też, że można być dobrym jak chleb i że chleb wszyscy powinni szanować, żeby go nigdy nie zabrakło.

                      Byliśmy również na wycieczce w Kołobrzegu, gdzie wypłynęliśmy na pełne morze statkiem VIKING, a w piwnicy latarni morskiej obejrzeliśmy wystawę minerałów. Zobaczyliśmy też ogromną muszlę- drugą co do wielkości na świecie! Pan Tomek śpiewem u stóp latarni zarobił do kapelusza pieniądze, za które kupił dla nas wszystkich cukierki. A ile było radości z tego występu!

                      Wieczory spędzaliśmy najczęściej przy muzyce. Było karaoke i dyskoteki z DJ Daniello. Okazało się, że równie dobrze bawiliśmy się z grupą przedszkolaków jak i z rówieśnikami spod Częstochowy. Mieliśmy również ognisko i oglądaliśmy zjawiskowy, nadbałtycki zachód słońca.

                      Pewnej nocy z lampionami, które niemal natychmiast pogasił nam wiatr spacerowaliśmy po plaży. Czujny Pan Tomek  ze swoją latarką czołówką pilnował nas jak oka w głowie i wszyscy radośnie wróciliśmy do ośrodka.

                      Największym jednak przeżyciem był chrzest morski. Kandydaci do zdobycia tytułu wilka morskiego i nadania nowego, morskiego imienia musieli pokonać boso szyszkową ścieżkę, przeczołgać się w tunelu z wodą, przełknąć miksturę podawaną przez Neptunową żonę Prozerpinę i z godnością przyjąć oblanie zimną morską wodą. Wszyscy byli bardzo dzielni i szczęśliwi, obdarowani pamiątkowymi aktami chrztu.

          Na sam finał naszego pobytu odbyły się śluby. Kilka par zdecydowało się wypowiedzieć słowa nie całkiem poważnej przysięgi, a potem było wesele! Śmiechu i radości było wiele!

                      Zielona Szkoła 2012 zakończyła się sukcesem, ponieważ wszyscy wrócili do domu zdrowi, opaleni i szczęśliwi, z pytaniem, gdzie będzie Zielona Szkoła w przyszłym roku?

           Byliśmy we Włoszech!!!

                          W dniach 20 – 26 maja br. uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju pod opieką Ilony Kubas  i Renaty Bartyzel wzięli udział w wycieczce do Włoch. Uroki niezbyt słonecznej tym razem Italii poznawaliśmy wraz z sympatycznymi koleżankami i kolegami  Szkoły Podstawowej w Mogilanach.

                          Tę podróż można określić dwoma słowami: „ Było wspaniale”

                          Poznawanie Włoch rozpoczęliśmy od zwiedzania Florencji, w której zachwyciły nas szczególnie: katedra Santa Maria del Fiore z ogromną kopułą oraz most PonteVecchio z licznymi sklepikami złotników i rzeźby na Piazzadella Signora, m. in. kopia „ Dawida” Michała Anioła. Każdy z uczestników wycieczki pogłaskał też nos dzika na MercatoNuovo, bo ponoć przynosi to szczęście.

                          Po noclegu w hotelu „Ariston” wczesnym rankiem wyruszyliśmy tam, dokąd prowadzą wszystkie drogi, czyli do Rzymu. Stolica Włoch będzie nam się kojarzyć raczej deszczowo, ale pogoda nie przeszkodziła w podziwianiu najważniejszych zabytków: Koloseum, Forum Romanum i Kapitolu. Są trochę zrujnowane, lecz jeśli coś ma przeszło dwa tysiące lat, można zrozumieć taki stan rzeczy. Jak wszyscy turyści, nie mogliśmy ominąć fontanny di Trevi, do której wrzucaliśmy drobne monety, by zapewnić sobie kolejną wizytę w tym pięknym mieście.

          Szczególnym miejscem dla uczestników naszej wycieczki była wizyta w bazylice Świętego Piotra w Watykanie, gdzie każdy mógł się pomodlić przy grobie patrona naszej szkoły,czyli Jana Pawła II, na którym widnieje napis: BEATUS JOANNES PAULUS PP II .

                       Kolejne dni tej wyprawy pozwoliły na chwile wytchnienia, gdyż naszą bazą wypadową stał się kemping Rosapineta. Stamtąd wyruszyliśmy do portowego miasta Chioggia, a potem do Padwy, w której  zobaczyliśmy jeden z najstarszych europejskich uniwersytetów (rok założenia: 1222) oraz bazylikę Świętego Antoniego. Mogliśmy w niej zobaczyć relikwie świętego, czyli szczękę z zębami, język i struny głosowe, bo dzięki tym narządom mowy przyciągnął on do kościoła katolickiego licznych wyznawców religii chrześcijańskiej. Potem w miejscowości Arqua di Petrarca obejrzeliśmy grób Petrarki, jednego z najsławniejszych poetów włoskiego renesansu oraz mogliśmy zjeść pyszną porcję lodów. Prawdziwe włoskie lody za jedyne 2 euro. Pycha!

                      Następny dzień naszej wycieczki miał charakter rekreacyjny. Pływaliśmy/moczyliśmy się w Morzu Adriatyckim lub w basenie, skąd przegnała nas burza z piorunami, a potem spacerowaliśmy po okolicy. Wiele emocji wzbudziły przedpołudniowe rozgrywki piłkarskie między uczniami Gaja i Mogilan, ale tak naprawdę wygrały chyba komary, które niemiłosiernie tam kąsały. Niemniej jednak nasi uczniowie okazali się zwycięzcami, chociaż nie mieli takiego wsparcia ze strony kibiców, jak przeciwnicy,  których świetnie zagrzewały do walki uczennice sprzyjające mogilańskiej drużynie. Ale wygraliśmy!

                      Wielu uczestników wycieczki z żalem żegnało Rosapinetę, chociaż czekało nas spotkanie z Wenecją. To miasto położone na wodzie, w którym funkcję jezdni pełnią kanały wodne, a stali mieszkańcy zamiast samochodów parkują przed domami łodzie. Każdy na pewno zapamięta plac i katedrę Świętego Marka oraz dwukrotną przejażdżkę  wodnym tramwajem, czyli vaporetto, skąd można  podziwiać przepiękne weneckie pałacyki, położone nad Wielkim Kanałem (Canale Grande).

          A potem … powrót. Najlepszym komentarzem do tego, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy w czasie tej wycieczki, wydaje się być pytanie powtarzane przez uczniów w czasie drogi powrotnej : „To gdzie pojedziemy za rok?"

           

          Zobacz zdjęcia w albumie fotograficznym

          Ekogra w Gaju

          Projekt edukacji ekologicznej „Wspólnie gramy – naturze pomagamy!” zorganizowany przez Urząd Gminy Mogilany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Gaju. Oprócz zbierania plastikowych nakrętek od butelek w ramach projektu, uczniowie klasy V pod opieką p. Agnieszki Krawczyk przygotowali i wystawili inscenizację teatralną o tematyce ekologicznej pt. „Smog – smok”.

          Po przedstawieniu aktorzy, uczniowie i nauczyciele wspólnie posadzili na terenie szkoły sadzonki drzew i krzewów otrzymanych od organizatorów w ramach EKOGRY.

          W wyniku przeprowadzonego konkursu do drugiego etapu EKOGRY „Wspólnie gramy – naturze pomagamy!” ze Szkoły Podstawowej w Gaju zakwalifikowali się uczniowie:

          • klasa IV – Hubert Gadzała, Michał Gorzkowski, Michał Rogoda
          • klasa V – Maciej Łasocha, Paweł Sikora, Szymon Salawa
          • klasa VI – Julia Mrozek, Małgorzata Kopta, Karolina Nazim.

          Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im sukcesów w kolejnych etapach.

           

           Przygotowała: Lidia Suchecka-Kurdziel

           

          Pierwszy Dzień Wiosny 2012 r.

                         20 marca uroczyste przywitanie wiosny zorganizował Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej. Z tej okazji każda klasa uczciła przyjście wiosny stosownym wierszem. Uczniowie zerówki recytowali wiersz „Pośród lasu kucharz Marzec”. Następnie szkolne koło teatralne wystawiło sztukę o tematyce wiosennej. Na powitanie wiosny kl. 2 recytowała wiersz „Naplotkowała sosna”. Pomiędzy występami poszczególnych klas zebrani uczniowie z całej szkoły śpiewali przerywnik o tematyce wiosennej na melodię „Krakowiaczek jeden”. Odbyły się dwa konkursy: „Słowa o wiośnie i tytuły bajek” oraz konkurs dla wybranych uczniów z kl. IV-VI, który polegał na napisaniu  w ciągu 1 minuty jak najwięcej słów kojarzących się z wiosną. Klasa 3 zaprezentowała wiersz „Jeszcze śnieżek prószy, jeszcze chłodny ranek”. W czasie Święta Wiosny przypomniano tradycję topienia Marzanny oraz zaprezentowano dwie Marzanny wykonane przez uczniów i nauczycielki z kl. 1. Pierwszaki przygotowały również  wiersz  „Pierwszy kwiat wiosny”. Uczniowie klasy 4 zaprezentowali wiersz „Przyszła wiosna na podwórko”, a klasy 5 „Jeszcze w polu tyle śniegu”.

                    Samorząd Uczniowski ufundował przechodni puchar – kwiecistą miotłę, która będzie wymiatała na korytarz uczniów, którzy unikają chodzenia w mundurkach. Miotłę antyMUNDURKOWĄ otrzymała klasa 5 – jest to klasa z najwyższą frekwencją w chodzeniu w mundurkach. Przechodnia miotła będzie broniona lub przekazywana w kolejnych latach właśnie podczas obchodów pierwszego dnia wiosny.

                    Na zakończenie odbyła się wspólna recytacja wiersza. Pierwszą część wiersza recytowała prowadząca Magda, a drugą część zebrani uczniowie odczytywali ze specjalnie wcześniej przygotowanego dużego kartonu. Miłą zabawę zakończono rozdaniem słodyczy  wszystkim tym, którzy w tym dniu przyszli w kolorowych, wiosennych strojach, kwiatowych ozdobach czy w świątecznym makijażu.

          Zobacz zdjęcia w albumie fotograficznym.

           

          Bal karnawałowy

          W czwartek 26 stycznia 2012 r.odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów Szkoły Podstawowej. Wspaniałe, zachwycające stroje w jakie uczniowie się przebrali zaskoczyły nas wszystkich. W barwnych ubiorach, w których paradowali uczestnicy widzieliśmy: czarownice, muszkieterów, wróżki, diabły, duchy oraz piratów i księżniczki. Wybór najlepszych strojów był bardzo trudny. Zabawę prowadzili uczniowie kl. 6: Marzena Klimas, Marek Radoń, Kacper Krawczyk, Katarzyna Pyzik, Małgorzata Kopta, Karolina Nazim, Julia Mrozek oraz nasz niezastąpiony wodzirej pan Tomasz Woźniak. W żartobliwie przeprowadzanych konkursach było wielu zwycięzców. Oprócz konkursu na najlepszy strój, przeprowadzono wybór króla i królowej balu, taniec w parach na gazecie oraz zabawy ze śpiewem. W konkursie na królową i króla balu w przedziale kl. 0 - 3 zwyciężyli: Julia Sarna  i Kacper Wróbel, a w przedziale kl. 4 - 6: Ola Grzybek i Tomek Szczurek.

          Wszystkie dzieci młodsze zostały nagrodzone słodyczami.

          Zdjęcia z balu w albumie fotograficznym

          „Chcesz po drodze iść bezpiecznie, załóż odblask swój koniecznie!”

          W dniach od 23 stycznia do 1 lutego 2012 r. w naszej szkole realizowany będzie program edukacyjny, dotyczący bezpieczeństwa i widoczności dzieci na drogach.

          Partnerem przedsięwzięcia jest Elektrownia Skawina.

          Na program składać się będą następujące elementy:

          1.      Wyposażenie wszystkich uczniów w opaski odblaskowe (opaski sponsorowanwe przez Elektrownię Skawina).

          2.      Spotkanie uczniów z policjantką p. Agnieszką Kęsek z Komisariatu w Świątnikach Górnych poświęcone tematowi widoczności i bezpieczeństwa na drodze – 23 stycznia godz. 9.00

          3.      Konkurs plastyczny, pod hasłem „Chcesz po drodze iść bezpiecznie, załóż odblask swój koniecznie!”. Nagrody, które będą wręczone na apelu w dn. 31 stycznia br., ufundowała Elektrownia Skawina.

          4.       Spotkanie z Rodzicami (podczas wywiadówki w dniu 1 lutego br.) i podsumowanie z nimi akcji wraz utrwaleniem wiedzy/zachowań dotyczących noszenia pasków odblaskowych przez ich dzieci.

          5.      Wystawa prac nagrodzonych w konkursie.

           

          Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego

          W dniu 5 stycznia 2012 roku odbył się w naszej szkole kolejny noworoczny turniej tenisa stołowego. Jak co roku turniej ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W turnieju wzięło udział 70 osób. Sponsorem tej imprezy był jak co roku pan Jan Kurcab.

           Na turniej zostali zaproszeni goście:

          • Bogdan Czyżycki – trener tenisa stołowego UKS Zarabie Myślenice. Jest to dwukrotny vice Mistrz Polski juniorów oraz Mistrz Polski kadetów. Pan Bogdan jako zawodnik występował w klubie ekstraklasy UKS Jastrzębie.
          • Dominik Karski -  zawodnik Tenisa stołowego 3 krotny Mistrz powiatu krakowskiego
          • Ks. Krzysztof Kasprzyk – wikary parafii w Mogilanach

          W trakcie turnieju został przeprowadzony pokazowy trening tenisa stołowego w wykonaniu Dominika Karskiego i jego trenera pana Bogdana Czyżyckiego.

          Klasyfikacja końcowa:

          Szkoła Podstawowa 

          Dziewczeta:     1. Klimas Marzena kl. VI

                                2. Nazim Karolina kl. VI

                                3. Szczurek Julia kl. IV

          Chłopcy:          1. Wcisło Michał kl. VI

                                2. Wcisło Dariusz kl. IV

                                3. Czarniak Mateusz kl. VI

          Gimnazjum                          

          Dziewczęta:        1. Rutkowska Renata kl. II a

                                     2. Wątor Aleksandra kl. III a

                                     3. Woźniak Marcelina kl. I a

          Chłopcy:               1. Lupa Krzysztof kl. III a

                                     2. Skop Daniel kl. III b

                                     3. Szostkiewicz Piotr kl. III b

          Na zakończenie turnieju nagrody dla zwycięzców wręczyła pani dyrektor Elżbieta Szefer wraz z zaproszonymi gośćmi.

           

          Zdjęcia z turnieju w albumie fotograficznym.

          OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W GAJU

                      Dnia 14 listopada 2011 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Dla uczczenia dnia  11 listopada przygotowana została akademia.

                      Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, po czym odśpiewaliśmy hymn narodowy.

                      Na początku wysłuchaliśmy historycznego wprowadzenia przygotowanego przez mgr Edwarda Rysia, ukazującego przyczyny upadku państwa polskiego. Przypomnieliśmy sobie: 120-letnią drogę Polaków ku niepodległości, aż do jej odzyskania w 1918 roku, najważniejsze postacie tych wydarzeń, z marszałkiem Józefem Piłsudskim - twórcą Legionów, na czele, stosunek państw ościennych do sprawy polskiej. Ten historyczny zarys wydarzeń przybliżył nam Marek Radoń, uczeń klasy VI.

                     W tej zadumie nad losami ojczyzny, wybrzmiały pieśni patriotyczne: „Pierwsza Brygada”, oraz „Piechota”, w wykonaniu chóru szkolnego.

                     Pełni wzniosłych uczuć wsłuchiwaliśmy się w referat „Świt Odrodzonego Państwa Polskiego”, napisany przez mgr Edwarda Rysia, a wygłoszony przez Mateusza Czarniaka i Karolinę Kurlit – uczniów klasy VI. Referat ukazywał sytuację w miastach polskich, w przededniu odzyskania niepodległości, entuzjazm Polaków rozbrajających oddziały austro-węgierskie i niemieckie, przejmowanie władzy przez Polaków, formowanie lokalnych ośrodków władzy i powrót Piłsudskiego do stolicy. W referacie wykorzystane były cztery źródła historyczne, ukazujące te wydarzenia oczami świadków: Karola Estreichera, Jędrzeja Moraczewskiego, Orędzie Rady Regencyjnej, oraz pismo do marszałka Piłsudskiego o przekazaniu mu władzy przez tę Radę.

                     Następnie uczniowie klasy VI szkoły podstawowej przygotowali i przedstawili montaż poetycki „Ojczyzna Sprawności Twej Wzywa”. Przedstawienie opiewało chwałę oręża polskiego, promowało wartości patriotyczne, umiłowanie kraju, odwagę, męstwo, gotowość do poświęceń w imię miłości ojczyzny. W przedstawieniu wzięło udział jedenastu uczniów klasy szóstej. Byli to: Karolina Boczkala, Kamil Górski, Jan Jazowski, Kacper Krawczyk, Karolina Kurlit, Weronika Leśniak-Reiss, Julia Mrozek, Karolina Nazim, Karol Szczurek, Michał Wcisło i Bartłomiej Wątor.

                     Artystyczny wymiar naszego świętowania dopełniły: Marzena Klimas z klasy VI, śpiewając „Rozkwitały pąki białych róż”, Karolina Boczkala i Weronika Leśniak-Reiss z klasy VI, w pieśni „O mój rozmarynie”, oraz Kamila Juraszek i Aleksandra Wątor z klasy IIIa gimnazjum, w pieśniach: „Biały krzyż”, a także „Deszcz, jesienny deszcz”.

                      Wykonane utwory pogłębiły w nas nastrój patriotyczny, uczucie dumy, wspólnoty dążeń, więzi z naszymi przodkami, ich dążeniami, aspiracjami, solidarności w naszej wspólnej historii. Pieśni kończyły obchody 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

                         Akademię przygotował mgr Edward Ryś.

                         Opiekę muzyczną nad chórem sprawował mgr Jacek Kołodziejczyk.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
      • sekretariat 12 270 80 08 12 270 11 35 pedagog, psycholog 12 270 10 23 oddział przedszkolny 12 276 96 10
      • ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany Poland
      • 12 270 07 51
    • Logowanie