• ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

•   Dnia 16.10.19 r. w Naszej Szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.

Przedstawienie pt. „ Nauczycielom – w dniu ich święta” przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Marioli Sali. Szóstoklasiści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie wszystkich klas razem na zakończenie zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli przy akompaniamencie pani Małgorzaty Tylek.

Każdy nauczyciel otrzymał kwiat od przedstawicieli samorządu szkolnego oraz ciepłe słowa. Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor Anna Lubaś wyrażając podziękowania dla nauczycieli  wierszem. Następnie pani wicewójt Edyta Misztal życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz  wręczyła Nagrodę  Wójta pani Marioli Sali  za osiągnięcia w pracy dydaktycznej  i wychowawczej oraz działalności na rzecz Szkoły.

Zobacz zdjęcia z uroczystości https://spgaj.edupage.org/album/

• POMOC DLA ZWIERZAKA

• Akcja charytatywna: „ Pomoc dla zwierzaka”

Nasi wolontariusze z klasy VII zbierają karmę, koce, zabawki i inne akcesoria dla kotów i psów. Akcja trwa do 31 października 2019 roku. Zebrane dary zostaną przekazane „Skawińskiemu Stowarzyszeniu Pomocy dla Zwierząt”. Nasi darczyńcy zostaną nagrodzeni wpisem pozytywnej uwagi- wzorowego zachowania do dziennika.

Dziękujemy!!!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 4 października 2019 r., w naszej szkole, uczciliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już tydzień przed tym wydarzeniem na ścianach korytarzy oraz na tablicach rozwieszone zostały kolorowe plakaty i kartki zachęcające do gimnastykowania umysłu poprzez uzupełnianie działań w obrębie znanej wszystkim TABLICZKI MNOŻENIA, czy lektury sprytnych rachunków (np. mnożenie przez 9). Kilka dni później pojawiły się intrygujące karty z informacjami: Poszukiwany Mistrz Tabliczki Mnożenia oraz Poszukiwany Mistrz Bingo.
            W przeddzień ŚDTM, w dniu 3 października 2019 r., w klasach III – VIII zostały przeprowadzone rozgrywki z tabliczkowego BINGO i tym sposobem zostali odnalezieni poszukiwani mistrzowie BINGO. Oto oni: kl. III – Aleksander Pietrzyk; kl. IV – Aleksandra Musiał; kl. V – Weronika Cegłowska; kl. VI – Wiktoria Krawczyk; kl. VII – Krystian Budyś; kl. VIII – Grzegorz Kurlit. Natomiast dzień później czyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia w ww  klasach zostali odnalezieni poszukiwani mistrzowie TABLICZKI MNOŻENIA czyli uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali pięć działań w obrębie tabliczki mnożenia. Oto oni: kl. III – Oliwier Wydmański; kl. IV – Aleksandra Musiał; kl. V – Agata Zapała; kl. VI – Klaudia Gadzała i Oliwia Przeworska; kl. VII – Zuzanna Waśniowska; kl. VIII – Paweł Stochel.

• Głośne czytanie

• W piątek 4.10.2019 r. odbyło się głośne czytanie przez uczniów klasy VIII swoim młodszym kolegom z klas I - III książki pt."Afryka Kazika". Dzieci z przejęciem słuchały opowiadania.

• Gang Słodziaków

• Ponownie do naszej szkoły zawitał Gang Słodziaków. Uczniowie klas I - III czynnie uczestnicząc w konkursie przygotowali piękną dekorację oraz wykonali z materiałów recyklingowych ciekawe i niezwykłe słodziaki. W piątek 27 września o godzinie 10.00 odbyło się głośne czytanie "Gangu Słodziaków", podczas którego dzieci pilnie przysłuchiwały się przygodom Gangu. Kolejnym zadaniem było wykonanie rysunku, komiksu lub opowiadania o przygodach sympatycznych postaci.

Małgorzata Kurpiś

• Wyniki XV Gminnego Konkursu Plastyczno - profilaktycznego

•   Wyniki XV Gminnego Konkursu Plastyczno - profilaktycznego pt.

„ Potrafię być asertywny. Znam swoje obowiązki i przywileje”

KATEGORIE: IV- VI

14. Maja Makulska – SP Lusina
            15. Kamil Nowak -   SP Lusina
            16. Łucja Strzępek – SP Lusina

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 04.06.2019 r. o godz.  9.00 w  SP im. Jana Pawła II w Gaju.

• NAUCZMY NASZE DZIECI BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU

• RODZICU:

-określ zasady dotyczące czasu jaki Twoje dziecko może przeznacza na gry komputerowe

-zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie

-zainteresuj się, w co gra Twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź czego się może z nich nauczyć

- zanim kupisz dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia dla jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI

- zwróć uwagę, czy w zachowaniu Twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera

-upewnij się, że Twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych

-sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności

- zwróć uwagę, czy w grze można się kontaktować z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź czy znajomości jakie zawiera Twoje dziecko są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami Internetu może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie znajduje się na stronach: www.dyzurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl,  http://bezpiecznyinternet.edu.pl/