Planeta Wiedzy

Informacja dotycząca projektu PLANETA WIEDZY

Gmina Mogilany podpisała umowę partnerską na rzecz wspólnej realizacji Projektu Planeta wiedzy. Wdrożenie kompleksowych programów rozwojowych w Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Mogilany i Uście Gorlickie. W ramach projektu od 1 września 2014 do 31 maja 2015 w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. JP II w Gaju realizowane będą zajęcia dodatkowe dla uczniów klas IV – VI w 5 grupach:

1. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze dla klasy VI
  2. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze dla klas IV – VI
  3. Zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodnicze dla klasy VI
  4. Zajęcia dziennikarskie dla klas IV – V
  5. Koło teatralne dla klas IV – VI.

Każda grupa może liczyć maksymalnie 8 osób, a zajęcia będą realizowane po lekcjach w wymiarze 50 godz. dla każdej grupy (w okresie 1.IX – 31.XII: 26 godz. i 1.I -31.V: 24 godz.).

Obecnie (do 30 czerwca) trwa nabór i rekrutacja uczestników. Regulamin rekrutacji można znaleźć Regulamin_naboru_PLaneta_Wiedzy.doc

W ramach projektu każda ze szkół podstawowych w Gminie pozyska po dziesięć tabletów, wykorzystywanych na zajęciach, a także e-dziennik z modułem kontroli zarządczej. Przez 13 miesięcy zostaną też opłacone koszty utrzymania platformy internetowej w szkołach.