• Rok szkolny 2014/2015

        • Projekt Unijny - Planeta Wiedzy

          Informacja dotycząca projektu PLANETA WIEDZY

          Gmina Mogilany podpisała umowę partnerską na rzecz wspólnej realizacji Projektu Planeta wiedzy. Wdrożenie kompleksowych programów rozwojowych w Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Mogilany i Uście Gorlickie. W ramach projektu od 1 września 2014 do 31 maja 2015 w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. JP II w Gaju realizowane będą zajęcia dodatkowe dla uczniów klas IV – VI w 5 grupach:

          1. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze dla klasy VI
          2. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze dla klas IV – VI
          3. Zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodnicze dla klasy VI
          4. Zajęcia dziennikarskie dla klas IV – V
          5. Koło teatralne dla klas IV – VI.

          Każda grupa może liczyć maksymalnie 8 osób, a zajęcia będą realizowane po lekcjach w wymiarze 50 godz. dla każdej grupy (w okresie 1.IX – 31.XII: 26 godz. i 1.I -31.V: 24 godz.).

          Obecnie (do 30 czerwca) trwa nabór i rekrutacja uczestników. Regulamin rekrutacji można znaleźć Regulamin_naboru_PLaneta_Wiedzy.doc

          W ramach projektu każda ze szkół podstawowych w Gminie pozyska po dziesięć tabletów, wykorzystywanych na zajęciach, a także e-dziennik z modułem kontroli zarządczej. Przez 13 miesięcy zostaną też opłacone koszty utrzymania platformy internetowej w szkołach.

           

          Zielona Szkoła

          W dniach 22.05-02.06.2015 r. odbyła się szósta z rzędu zielona szkoła dla uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju. Jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem i ostatecznie  konduktorski gwizdek zwiastujący początek wyjazdu usłyszało 54 uczniów.

                          W Jarosławcu dzięki pogodzie mogliśmy zażywać kąpieli słonecznych jak i wodnych w parku wodnym Panorama, gdzie bawiliśmy się dwa razy. Prawie tradycją zielonych szkół jest również frajda w morskim parku wodnym w Darłówku.

          Oprócz tych atrakcji odwiedziliśmy starówkę w Darłowie, port w Ustce i Darłówku, odbyliśmy wyprawę na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym . Odważni wdrapali się na latarnię morską Czołplino skąd podziwiali cudną panoramę wybrzeża Bałtyku.

                          Nie obyło się również bez radosnego przeżywania Dnia Dziecka, ogniska, dyskotek, urodzin.

          Ale żeby nie zapomnieć o obowiązkach wszyscy uczestnicy odbywali zajęcia szkolne, mogli korzystać z indywidualnych konsultacji i przywieźli znad morza oprócz opalenizny i dobrego humoru także dobre stopnie.

          Wolontariusz z Pakistanu w naszej szkole

          W dniach od 11 do 22 maja   gościliśmy w szkole wolontariusza ze studenckiej organizacji AIESEC. Był to HadiImran student z Pakistanu.  Przez dwa tygodnie Hadi pracował w ramach wolontariatu jako native speaker przybliżając  nam swój kraj, jego tradycje, zwyczaje, kulturę i warunki przyrodnicze.

          Uczniowie przyjęli Hadiego bardzo życzliwie. Zarówno najmłodsi  uczniowie podstawówki jak i najstarsi gimnazjaliści serdecznie go codziennie witali i próbowali swoich sił w konwersacji w języku angielskim. Obecność wolontariusza AIESEC w naszej szkole miała na celu przybliżanie uczniom różnorodności kulturowej w czasach globalizacji, a przede wszystkim zachętę do nauki i praktycznego posługiwania się językiem angielski oraz przełamywanie barier kulturowych. Z wielką radością mogliśmy obserwować jak nasi uczniowie nawiązywali autentycznie serdeczne relacje z Pakistańczykiem, który był tym bardzo wzruszony. Jego podziękowanie dla nas napisane w języku urdu i języku angielskim możesz zobaczyć tutaj. Szczególnie miłym dniem była środa 20 maja kiedy Hadi obchodził przypadające  właśnie w tym dniu 20 urodziny.  

              

          Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty

           10 kwietnia 2015 r. przy Pomniku Ofiar Obozów  na Cmentarzu Rakowickim miała  miejsce uroczystość patriotyczna w związku z 70. rocznicą wyzwolenia hitlerowskich  więzień i obozów koncentracyjnych. W uroczystości tej wzięła udział delegacja z  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju. Szkołę reprezentował  poczet sztandarowy  szkoły w składzie: Magdalena Pyzik i Katarzyna Juraszek z kl. IA gimnazjum,  Bartłomiej Wątor z kl. IIB gimnazjum oraz nauczyciele E. Ryś i A. Krawczyk. Zespół Szkół w Gaju obok Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych były jedynymi reprezentantami szkół spoza miasta Krakowa.

          Małopolski Kurator Oświaty, Pan Aleksander Palczewski, przesłał podziękowania dla szkół uczestniczących w uroczystościach

          Stypendium Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany

          W tym roku szkolnym zostało wybranych czworo Stypendystów Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany. Ogłoszenie werdyktu odbędzie się podczas inauguracji roku szkolnego w gimnazjach w Mogilanach i w Gaju. W uroczystości tej weźmie udział pierwszy fundator Stypendium - prof. Andrzej Zoll.

          KATARZYNA PYZIK – absolwentka Gimnazjum w Gaju Stypendyści – absolwenci szkół podstawowych otrzymują 300 zł każdego miesiąca (od 1 września do 31 sierpnia następnego roku), a absolwenci gimnazjów – 400 zł miesięcznie.

          SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA V FESTIWALU TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNO – RELIGIJNEJ „POKÓJ DLA ŚWIATA”

          6 listopada b.r. nasi Uczniowie wzięli udział w Festiwalu Twórczości Patriotyczno – Religijnej, współorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Libertowie i nasz Zespół Szkół. Konkurs ten ma na celu budzenia w dzieciach i młodzieży postaw patriotycznych.

          Zespół wokalny „Synkopa”, w skład którego wchodzą Uczniowie naszego Gimnazjum, pieśniami „Rozkwitały pąki białych róż” i „Odnów mnie” wyśpiewał sobie I miejsce w kategorii zespołów.

          Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej, który wykonał pieśni „Przybyli ułani” oraz „Kadrówka”, zdobył II miejsce w tej samej kategorii.

          Obydwa zespoły przygotowała pani Agnieszka Szczurek.

          Także w części plastycznej Festiwalu nasi uczniowie zdobyli nagrody.

          W kategorii klas I-III:

          I miejsce – Julia Sarna (kl. II)

          II miejsce – Grzegorz Koźlak (kl. III)

          III miejsce – Paulina Dudek (kl. II)

          W kategorii klas IV – VI:

          III miejsce – Kamil Sarna (kl.IV)

          Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

          Odblaskowa Szkoła

          W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła w konkursie „Odblaskowa szkoła” organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki. Celem konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. W naszej szkole w ramach akcji: zakupiono 25 sztuk kamizelek odblaskowych, wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w odblaski, w dniu 17.10.2014 r. Inspektorat Ruchu Drogowego ZHP Chorągwi Krakowskiej przeprowadził akcję profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy, w której brali udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Oddział Przedszkolny. Uczniowie klas III- VI rozwiązywali  test na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W pierwszym etapie (21.10.2014 r.) konkursu najlepszy był Maksymilian Najder- kl. III, który jako jedyny zdobył maksymalną liczbę punktów. W II etapie (28.10.2014 r.), który przeprowadził Inspektorat Ruchu Drogowego wyłoniono „najlepszych z najlepszych”:

                     I miejsce   Gabriela Szurlej   kl. V
                    II miejsce   Beniamin Buzun  kl. VI
                   III miejsce   Bartłomiej Stasiak  kl. VI
          Zorganizowano również ogólnoszkolny tematyczny konkurs plastyczny. Laureaci konkursu to:
                  I miejsce      Zuzanna Szczerkowska kl. IV, Joanna Szczerkowska kl. V
                 II miejsce      Gabriela Szurlej kl. V, Jagoda Dachnowicz kl. V
                III miejsce      Kacper Mardyła kl. IV, Justyna Kurlit kl. IV
          W dniu 29.10.2014 r. w Gaju na ul. Zadziele została przeprowadzona akcja „ wzorowy kierowca” przy współudziale funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych.
          Uczennice reprezentujące szkołę to: Zuzanna Koźlak  kl. IIB, Magdalena Pyzik  kl. IA.
                                   

                                                                                                            Koordynator akcji
                                                                                                                   Beata Kęska

          Imieniny Patrona w Dolinie Chochołowskiej

          04 listopada, już po raz 7 wyruszyliśmy szlakiem Karola Wojtyły w Dolinie Chochołowskiej, aby świętować imieniny naszego Patrona. Razem z nami maszerowało ok. 1000 uczniów ze szkół  noszących imię Jana Pawła II. Jak zwykle dopisywały nam humory i piękna pogoda. Polową Mszę św.  sprawował ks. Łukasz Piórkowski a nasz diakon Bartosz włączył się w celebrację tej liturgii. Po Mszy św. przyszedł czas na pyszne domowe ciasto i tańce w górskiej scenerii. Nasza 55- osobowa grupa pod opieką diakona Bartosza Zaborowskiego, katechetki Janiny Piszczek oraz Pań: Beaty Bobek i Beaty Kęski hucznie świętowała imieniny Patrona. Za rok znowu ruszamy na górski szlak.

          Spotkanie Szkół noszących imię Jana Pawła II w Częstochowie

          9 października 2014 r. wzięliśmy udział w czternastym już spotkaniu integracyjnym uczniów i nauczycieli ze szkół, których patronem jest Jan Paweł II. Do Częstochowy przyjechało tym razem 25 tysięcy pielgrzymów z całej Polski.

          Naszą szkołę reprezentowała grupa 25 uczniów pod opieką katechetki Janiny Piszczek
          i diakona Bartosza Zaborowskiego. Mszy św. na Wałach Jasnogórskich przewodniczyli:
          Ks. Arcybiskup Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Ks. Biskup Henryk Tomasik – Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Bezpośrednio po Mszy Świętej odczytano akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list do Ojca Świętego Franciszka. Przed powrotem do domu pokłoniliśmy się Matce Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

           

          "Mistrzowie Kodowania" w naszej szkole

          Oto list jaki otrzymaliśmy od organizatorów programu „Mistrzowie Kodowania”, który będzie realizowany w tym roku szkolnym w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej. Szkolnymi liderami programu są pp. Ilona Kubas i Tomasz Oczkowski.

          Szanowni Państwo!

          Mam ogromną przyjemność poinformować Państwa, że Państwa szkoła zakwalifikowała się do II edycji programu "Mistrzowie Kodowania", którego organizatorem jest firma Samsung Electronics Polska wraz z partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja CoderDojo Polska, Stowarzyszenie "Rodzice w edukacji", Stowarzyszenie Dobra Edukacja, Superbelfrzy RP i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat nad programem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Ministerstwo Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wpierani również przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych. 

          Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że będziemy mogli z Państwem współpracować. 

          Lista szkół znajduje się tutaj - http://mistrzowiekodowania.pl/szkoly/lista-szkol/

          Ewaluacja zewnętrzna w zespole Szkół w Gaju

          Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu, przez specjalnie do tego przygotowany zespół badaczy,  informacji na temat funkcjonowania szkoły w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa.

          Badanie takie zostało zrealizowane w Zespole Szkół w Gaju w dniach 18-03-2014 do 01-04-2014 w Szkole Podstawowej i 26-03-2014 do 09-04-2014 w Gimnazjum przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji, w skład którego weszli: Małgorzata Wesołowska, Artur Pasek, Małgorzata Marecik.

          Badaniem objęto uczniów (ankieta i wywiad grupowy), rodziców (ankieta i wywiad grupowy) i nauczycieli (ankieta i wywiad grupowy). Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem placówki, grupowy z przedstawicielami samorządu lokalnego i partnerów szkoły, grupowy z pracownikami niepedagogicznymi. Przeprowadzono  także wiele obserwacji lekcji, obserwację pracy placówki i analizę prowadzonej w szkole dokumentacji. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmuje podstawowe obszary działania szkoły lub placówki.

          Ewaluacja ma także na celu ustalenie poziomu spełniania przez szkołę wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Szkoła może spełniać te wymagania na pięciu poziomach:

          Poziom E - oznaczający niski stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

          Poziom D - oznaczający podstawowy stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

          Poziom C - oznaczający średni stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

          Poziom B - oznaczający wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

          Poziom A - oznaczający bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę

          Nasza szkoła osiągnęła następujące wyniki:

           

          Badane wymaganie

           

          Poziom spełnienia wymagań

          Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się

          B – wysoki stopień spełnienia wymagań

          Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej

           

          C – średni stopień spełnienia wymagań

          Respektowane są normy społeczne

          B – wysoki stopień spełnienia wymagań

           

          Pełny tekst raportu z ewaluacji, wraz ze szczegółowymi wynikami badań w każdej ze szkół można znaleźć na stronie internetowej: http://www.npseo.pl w zakładce „Zobacz raport z twojej szkoły”.

           

          Wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w badaniu poprzez wypełnienie ankiet oraz udzielenie wywiadu, serdecznie dziękujemy. Bardzo się cieszymy z wysokich ocen naszej pracy, ale równocześnie informacje pozyskane w ramach badania mobilizują nas do podjęcia działań, które pozwolą na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

           

                                                                                                                                Elżbieta Szefer – dyrektor Zespołu Szkół

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
      • sekretariat 12 270 80 08 12 270 11 35 pedagog, psycholog 12 270 10 23 oddział przedszkolny 12 276 96 10
      • ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany Poland
      • 12 270 07 51
    • Logowanie