Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Caritas Pola Nadziei Adopcja na odległość Kwesty charytatywne Wolontariat na rzecz dzieci z autyzmem

Wolontariat

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

 

XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

XXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Dziękuję bardzo! Szósty raz uczniowie: Mateusz Machaj i Ewa Mikulska oraz w tym roku w przewadze absolwenci: Kasia Machaj, Kasia Gargul, Karol i Szymon Szczurek - w znaczeniu przyjaciele społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju w dniu 12.01.2014r. czynnie uczestniczyli w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała pod hasłem: "Na ratunek na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów". Wraz z rodzicami wolontariuszy byliśmy w tym dniu aktywnymi członkami Fundacji. Oddaliśmy swój czas, energię, wytrwałość oraz mega radość z faktu bycia solidarnymi z potrzebującymi także naszej pomocy. Wiara w dobroć i piękno ludzi znów przybrała kolor dobrze rozpoznawalnego czerwonego serduszka z magicznym napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ten pierwszy zimny prawie zimowy dzień wiele naszych serduszek trafiło do ludzi wypełnionych przyjacielskim duchem. O 20.00 na Rynku Krakowskim rozbłysło symboliczne, ale naprawdę piękne światełko do nieba. Te fajerwerki miały w swoim blasku odruch przyjaźni, miłości i muzyki. Kolejny raz z szacunkiem dziękuję za wspólne granie mieszkańcom: Gaja, Libertowa, Bukowa, gościom zaprzyjaźnionego Centrum Weselno - Konferencyjnego Krakowiacy i Górale w Krzyszkowicach tu spotkała nas jak wszędzie duża hojność, ciepło serc oraz cieło wnętrza a także smaczny posiłek. Pozdrawiamy także gości i Panie z Mc Donald w Mogilanach oraz wszystkich darczyńców,którzy w tym magicznym dniu spotkali, któregoś z naszych wolontariuszy. Nasz Sztab w tym roku mieścił się przy redakcji Polskiej Gazety Krakowskiej pozdrawiamy i dziękujemy koordynatorom za współpracę. Podsumowując zawartość sześciu naszych puszek uzyskaliśmy ponownie niebagatelną kwotę: 7592,80 zł oraz 8,20€. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM ORKIESTRY! Pozdrawiam gorąco: Magda Ponicka - Szczurek
 

XXI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 STYCZNIA 2013 R.

Wolontariusze to uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gaju

Zebraliśmy:     9851,93 zł

pod hasłem: „Gramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów.”

                  W tym roku idea godności była myślą przewodnią naszych działań w roli wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy wszystkim ofiarodawcom iż: zbierane środki finansowe zostaną przekazane na zakup aparatury medycznej, sprzętu dla ośrodków opieki zdrowotnej dla wsparcia terapii noworodka i niemowlaka, jak i na wyposażenie szpitali geriatrycznych. Kontynuowane nadal będzie sześć programów medycznych prowadzonych przez fundację WOŚP i Program Edukacyjny „Ratujemy Uczymy Ratować” oraz na udzielanie indywidualnej pomocy dzieciom niepełnosprawnym w wypadkach o charakterze szczególnym.                       

                 Dziękujemy wszystkim naszym wiernym oraz nowo spotkanym ofiarodawcom za tą szczególną chwilę, w której papierowe czerwone serduszko  staje się impulsem do spotkania wolontariusza akcji z wrażliwym, dobrym człowiekiem, wrzucającym swój pieniążek do naszych puszek. Znów przeżyliśmy wiele takich chwil, odwzajemnialiśmy uśmiechy, słyszeliśmy dobre słowa. Znów byliśmy razem choć w bardzo wielu przypadkach wcale się nie znaliśmy wcześniej. To jeden z nielicznych takich dni w naszym polskim kalendarzu, gdy budzi się w nas spontaniczna i bezinteresowna potrzeba pomagania chorym dzieciom i po raz pierwszy naszym kochanym seniorom. Polacy mają wrażliwe serca i często wspierają tych, dla których los nie był łaskawy w trudnych momentach ich życia i w różnorakich akcjach.

               Dziś dziękuję naszym dzieciakom, wszystkim darczyńcom, zwłaszcza mieszkańcom Gaja, którzy puszki Kasi i Ewy wypełnili bardzo szczodrze, właścicielom i gościom restauracji Chłopskie Jadło w Głogoczowie,  Krakowiacy i Górale w Głogoczowie, gościom MC Donald w Mogilanach i wszystkim życzliwym przyjaciołom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którymi mieliśmy wielką przyjemność spotkać się w ten magiczny styczniowy dzień, w tak wielu miejscach. Tradycyjnie oglądaliśmy „Światełko do nieb”  na krakowskim rynku. Późnym wieczorem oddaliśmy nasze puszki w naszym Sztabie Zakopianka Cinema – City. Tu także dziękujemy szefowej sztabu Pani Ewie. Zgodnie z obietnicą spotkamy się znów za rok, prosimy o nas nie zapomnieć. Wszystkim życzymy żelaznego zdrowia i wielu sukcesów w tym roku.

            Nasi wolontariusze to:

I kl. Gimnazjum: Karol Szczurek,

II kl. Gimnazjum: Dominik Dawiec, Angelika Sikora, Ewa Mikulska, Ania Syrek, Agnieszka Surówka,

III kl.  Gimnazjum: Kasia Gargul, Kasia Żarnowska, Magda Radwańska, Ania Boczkala, Justyna Wróbel, Kasia Machaj, Zuzanna Szefer, Mateusz Uchto,

I kl. LO: Szymon Szczurek

           Na szczególną pochwałę zasługują te dzieciaki, które po raz kolejny są wolontariuszami, w ich serca głęboko zapadło ziarno pomagania innym. Dziękuję im tym bardziej.

          Dziękuję także rodzicom, za dopilnowanie aby dzieciakom nie stała się krzywda.

          Z ramienia szkoły opiekę nad uczniami sprawowały: Edyta Ponicka – Surówka i Magda Ponicka – Szczurek.

 

 

XX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚĄWIĄTECZNEJ POMOCY

8 STYCZNIA 2012  

pod hasłem:

 

              „Gramy z pompą” – „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko!”

 

W tym roku wolontariuszami z Gaja byli następujący uczniowie:

Kasia Gargul, Paulina Gasińska, Grzegorz Guzik, Kamila Juraszek, Liliana Kucińska, Arkadiusz Kuciński, Grzegorz Lupa, Kasia Machaj, Ewa Mikulska, Joanna Musiał, Dawid Ożóg, Magda Radwańska, Patrycja Romak, Patryk Skop, Daniel Skop, Paulina Socha, Ania Syrek, Marzena Szczęśniak, Paweł Szczurek, Tomek Szczurek, Piotr Szostkiewicz, Justyna Walczyk, Ola Wątor, Aneta Wnęk, Justyna Wróbel, Kasia Żarnowska. Oraz cała rodzina Magdy i Pawła z Karolem i Szymonem Szczurek.

          30 wolontariuszy o gorących sercach tradycyjnie i zgodnie z tekstem orkiestrowego podziękowania mówi naszym ofiarodawcom i przyjaciołom: „Dziękujemy za bycie razem z nami, które po raz dwudziesty tak fantastycznie zabrzmiało i już za chwilę zamieni się w bardzo konkretną pomoc dla polskich szpitali dziecięcych”.  Zebraliśmy 18175,45 zł.

             W roku 2012 środki finansowe były zbierane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

            Pozdrawiamy wszystkich gorąco, zachęcając do kolejnego spotkania z nami i czerwonym serduszkami WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w przyszłym roku.

      Opiekunki najlepszych wolontariuszy Edyta Ponicka – Surówka i Magda Ponicka - Szczurek

 

 

 

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

9 stycznia 2011 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły ruszyli wraz z rzeszami innych wolontariuszy by grać  na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Gorące serca ogrzewały atmosferę tego mroźnego, zimowego dnia.
Radość, że można pomóc bezbronnym, cierpiącym dzieciakom dodawała sił, tak że najbardziej wytrwali wolontariusze zakończyli kwestę po godzinie 22-ej. Ogromną radość i satysfakcję przyniosła wiadomość ze sztabu. W 19 finale WOŚP nasi uczniowie nazbierali w swoich ciężkich, brzęczących puszkach kwotę 21.499,47 groszy. Organizatorem tej akcji była jak zawsze Pani Magdalena Ponicka-Szczurek, którą w opiece nad wolontariuszami tradycyjnie już wsparli: Pan Paweł Szczurek, Pani Sabina Kopta, Pani Edyta Ponicka Surówka i Pan Mariusz Trela.  

 

Wolontariusze WOŚP 2011
Aneta Rządzik, Alicja Tomaszewska,Ewelina Kurlit, Klaudia Szydłowska, Arkadiusz Najder, Michał Brzuchacz, Agnieszka Basiorka, Magdalena Walas, Aneta Wnęk, Justyna Walczyk, Patrycja Romak, Anna Kopta, Liliana Kucińska, Magdalena Sternalska, Magdalena Wcisło, Mateusz Przetocki, Joanna Musiał, Natalia Mróz, Katarzyna Żarnowska, Karolina Żarnowska, Agnieszka Jasek, Urszula Szczurek, Karol Szczurek, Szymon Szczurek, Aleksandra Wątor, Justyna Wróbel, Sylwia Kłyś, Marta Pałka, Magdalena Radwańska, Katarzyna Kuźma
 


XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
 10 STYCZNIA 2010 R.

 

 

   Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania wolontariuszy WOŚP. W tym roku naszymi wolontariuszami  byli Daniel Pyzik (V) i Karol Szczurek (IV) ze szkoły podstawowej. Gimnazjalistów reprezentowali: Dawid Budek i Mateusz Uchto (I b), Magda Sternalska, Liliana Kucińska, Natalia Mróz, Anna Kopta, Mateusz Przetocki (2a), Kasia Kuźma, Sylwia Kłyś, Karolina Słomka, Marta Pałka (II b), Małgorzata Witek, Małgorzata Piszczek, Dorota Suder, Paulina Szczepek, Monika Król (III a), Magdalena Bularz, Weronika Kłyś, Paulina Góra, Kamila Orzechowska (III b). Razem z nami współpracowali gościnnie nasi absolwenci, obecnie uczniowie krakowskich liceów: Dorota Trela (VI LO), Paulina Uchto ( XXXI LO) oraz Krzysztof Pietraszek (XIII LO). Na uwagę zasługuje fakt, iż kilkoro z naszych wolontariuszy podejmowało swoją pracę po raz kolejny, co jest ważnym aspektem wychowawczym rozwijającym w młodych ludziach wrażliwość na potrzeby innych ludzi, ciężko dotkniętych chorobą. W 18. Finale pieniądze zbieraliśmy dla dzieci z chorobami nowotworowymi i kolejny raz okazało się, że Polacy nie są obojętni.  W tym miejscu chcę podziękować w imieniu wolontariuszy wszystkim ofiarodawcom za ich dar, uśmiech, dobre słowo i życzliwość. Tym, którzy byli obojętni, chcemy powiedzieć, że w tym dniu więź jest  najważniejsza, a poza tym uśmiech i zrozumienie. Moment, w którym sięgacie po pieniążek, mógł nastąpić wcześniej lub później, bo w tym dniu my byliśmy dla ludzi, którym w tej konkretnej sekundzie mocniej zabiło serce. Rozdaliśmy wiele czerwonych papierowych serduszek, byliśmy na krakowskim Rynku około 20.00 na symbolicznym ŚWIATEŁKU do NIEBA i jeszcze raz zapraszam na taki wieczorny spacer po pięknym Krakowie w ten jedyny bajkowy dzień roku, kiedy ludzie są dla siebie, a nie obok siebie. Nasze buty kompletnie przemokły, dzień szczęśliwie dobiegał końca. Ostatnim etapem naszej pracy jest powrót do SZTABU w CINEMA CITY – ZAKOPIANKA, gdzie trwało wielkie liczenie zebranych pieniędzy. Pierwsze cyfry były dla nas ogromnym zaskoczeniem, a przecież wiedzieliśmy, że znów spotkaliśmy wielu naprawdę hojnych ludzi. DZIĘKUJEMY PONOWNIE! Tu chciałabym wymienić te miejsca, w których szczególnie dobrze nasze dzieciaki zostały przyjęte przez właścicieli a także ich gości: restauracje: Chłopskie Jadło,  Bida,  Biesiada (przy Zakopiance) oraz Stek (Skawina). Dziękujemy za ciepły posiłek. 
          W poniedziałek pierwsze próby podliczenia wskazywały na „pobicie” ubiegłorocznego naszego wyniku. Ostatecznie 25 wolontariuszy reprezentujących naszą szkołę zebrało do puszek WOŚP:  15 951,42 zł. Dziękuję także opiekunom małoletnich: Mariuszowi Treli, Edycie Ponickiej – Surówce, Pawłowi Szczurkowi, mamie Magdy Bularz, tacie Natalii Mróz oraz Karolinie Kłyś za opiekę nad małoletnimi i ich bezpieczeństwo. Za rok będziemy znowu dla potrzebujących dzieciaków i tych z Was, którzy zechcą im dać nadzieję na normalne, zdrowe dzieciństwo.                                                 

                                                                                                                                              M. Ponicka - Szczurek   

 

XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
11 styczeń 2009 r.

Lista wolontariuszy:

Paulina Uchto, Marta Pałka, Sylwia Kłyś, Monika Król, Barbara Mardyła, Dorota Binda, Piotr Szczurek, Artur Szczurek, Katarzyna Szewczykowska, Katarzyna Wójcik, Karolina Szczurek,  Szymon Szczurek, Dorota Trela, Magdalena Wcisło, Sylwia Pyzik, Patrycja Rapacz, Weronika Salawa, Krzysztof Pietraszek, Dawid Kasprzyk, Elżbieta Żmuda, Katarzyna Pyzik,  Łukasz Pachel, Karolina Birgiel.

Opiekunami wolontariuszy byli: M. Ponicka – Szczurek, Paweł Szczurek, Edyta Ponicka – Surówka, Mariusz Trela.

 Hasło: W zdrowym ciele zdrowy duch

Zebrana suma: 8858,24

Zobacz podziękownia w albumie fotograficznym!

 

       

XVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 STYCZEŃ 2008

Lista wolontariuszy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gaju/Krakowa na XVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Paulina Uchto, Karolina Szczurek, Barbara Mardyła, Marta Dominiak, Joanna Suder, Karina Frasik, Justyna Gatlik, Łukasz Jodłowski, Piotr Nowak, Sylwia Góra, Grzegorz Pietrzyk, Katarzyna Śmitkowska,  Anna Profic, Justyna Mróz, Magdalena Kubiś i Agnieszka Ostrogórska 

Hasło: Gramy z głową zbiórka pieniędzy przeznaczona była na leczenie chorób alergicznych wśród dzieci.

Zebrana suma: 5698,15 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju, ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
  • sekretariat 12 270 80 08
    12 270 11 35
    pedagog, psycholog 12 270 10 23
    oddział przedszkolny 12 276 96 10

Galeria zdjęć