Nawigacja

Aktualności z naszego przedszkola

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

6 grudnia przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Centrum Zabaw "Hipi Hop" w Myślenicach. Oprócz cudownej zabawy na wszystkich atrakcjach, które były tam możliwe, dzieci spotkały się także ze świętym Mikołajem. Każdy dostał prezent, i wrócił z wycieczki bardzo zadowolony. 

MAGICZNA MOC BAJEK

W poniedziałek 9 grudnia Pani Dyrektor przeczytała naszym przedszkolakom historię o kolorowym i wesołym słoniu Elmerze. Był to jeden z celów realizowanych w ramach projektu "Magiczna moc bajek", w którym nasza placówka bierze udział. Czytany tekst miał na celu ukazanie dzieciom, że bycie innym to nic złego. Na koniec dzieci z każdej grupy wykonały kolorowe podobizny Elmera.

ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

29 listopada w przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Dzieci ubrane w kolorowe kostiumy bawiły się przy muzyce oraz wróżyły na wiele sposobów. Każdy w tym dniu był uśmiechnięty i chętny do tańca. Zabawa zakończyła się rozdaniem dyplomów, koron i poczęstunkiem. 

https://spgaj.edupage.org/album/

DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W GRUPIE "MISIE", "WIEWIÓRKI",  "JAGÓDKI" i "ŻABKI"

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci bawiły się swoimi ulubionymi maskotkami, wykonały piękne prace plastyczne, misie z ręczniczków  oraz brały udział w szeregu zabaw z pluszowymi misiami. 

https://spgaj.edupage.org/album/

WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W GRUPIE "WIEWIÓRKI" I "JAGÓDKI"

W tym tygodniu dzieci z zerówki i starszaki nauczyły się jak udzielić pierwszej pomocy. Zobaczyły jak wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie, a także jak należy ułożyć poszkodowanego aby był  on bezpieczny podczas oczekiwania na karetkę. Dzieciom bardzo podobały ćwiczenia praktyczne i chętnie brały w nich udział.

https://spgaj.edupage.org/album/

OBCHODZIMY 30 ROCZNICĘ KONWENCJI PRAW DZIECKA

20 listopada grupa „Misie” obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci przypomniały sobie swoje prawa i wykonały piękny plakat.  Podczas zajęć poznały także osobę Janusza Korczaka, i jego zasługi dla dziecięcej społeczności. 

https://spgaj.edupage.org/album/

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

12 listopada odbyły się rodzinne warsztaty pt."Piękna nasza, Polska cała". Dzieci z grupy "Misie" odpowiadały na pytania dotyczące naszego kraju, pokazywały na mapie Polski dane miasta, a także razem z rodzicami pokolorowały herby niektórych miast. W trakcie warsztatów dzieci zaprezentowały także taniec ludowy "Polkę".

https://spgaj.edupage.org/album/

KWIAT PRZYJAŹNI

Uczniowie grupy "Wiewiórek" wysłuchali książki " Mysz, która chciała być lwem", opowiadającej o niezwykłej przyjaźni lwa i małej myszki. Następnie stworzyli wspólnie kwiat przyjaźni, w którym starali się określić cechy prawdziwego przyjaciela. Swoje pomysły przypieczętowali kwiatami ze swoim imieniem, które stały się wyrazem chęci posiadania przyjaciela o takich właśnie cechach.

DZIEŃ PRACUSIA W GRUPIE WIEWIÓRKI

Uczniowie grupy "Wiewiórek" wzięli udział w Dniu Pracusia, w czasie którego przywracali porządek w swoich szafkach i zabawkach. Na koniec wytrwałej pracy otrzymali w nagrodę medale dla prawdziwych Pracusiów.

Zobacz zdjęcia: https://spgaj.edupage.org/album/

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

24 października w naszej grupie odbyło się uroczyste Pasowanie. Dzieci z grupy "Żabki" pięknie powiedziały wierszyki oraz zaśpiewały piosenki. Dzieci dostały liczne i głośne brawa od rodziców. Po występie artystycznym, Pani Dyrektor każdego maluszka pasowała na przedszkolaka. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy.

https://spgaj.edupage.org/album/

ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

Od najmłodszych lat dzieci poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, że każdy zawód jest ważny i każdy zawód należy szanować. O zawodzie prawnika, opowiedział nam tata Anastazji, o konstruowaniu maszyn, tata Piotra, o trudnym o niebezpiecznym zawodzie górnika dziadek oraz wujek Moniki, o nadzorowaniu i budowie budynków inżynier, tata Basi a o swoim zawodzie kaletnika  opowiedziała nam mama Magdy. Serdecznie dziękujemy  za wspaniałe zajęcia, trud włożony w ich przygotowanie oraz czas poświęcony naszym Wiewióreczkom. 

https://spgaj.edupage.org/album/

DRZEWO GENEALOGICZNE 

Swoich najbliższych można poznawać na różne sposoby. Jednym z nich jest tworzenie drzewa genealogicznego, będącego odzwierciedleniem naszych więzi rodzinnych. W przedszkolu i we wczesnych latach nauki szkolnej dzieci poznają jego najprostszą wersję, obrazującą ich rodzeństwo, rodziców i dziadków. Choć jest to tylko prosty obraz, może okazać się świetnym wstępem do poznania historii rodziny :). Podczas zajęć dzieci opowiadały z duma o swoich drzewach genealogicznych. Wielkie brawa dla dzieci i Rodziców!

https://spgaj.edupage.org/album/

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Ścieżka sensoryczna z darów jesienii pozwoliła rozwijać wyobraźnię dotykowa. Jest to niezbędne do prawidłowego poznawania świata. Wiewiórki stworzyly własną jesienna ścieżkę sensoryczna. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija: wrażenia dotykowe, równowagę i koordynację , motorykę duża, stymuluje receptory, które znajdują się w stopach.

https://spgaj.edupage.org/album/

 

KONKURS PLASTYCZNY 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w grupie Wiewiórek  "Żyje zdrowo i bezpiecznie" serdecznie gratulujemy!

https://spgaj.edupage.org/album/

 

PROJEKT CZYTELNICZY "POMOCNICY KOPCIUSZKA"

Dzieci z grupy Wiewiorek w ramach projektu czytelniczego wykonaly wraz z rodzicami prace plastyczne, a w nagrode otrzymaly bransoletki i wyścigówki dyniowe. Poniżej zdjecia.

https://spgaj.edupage.org/album/

 

JESIENNE WARSZTATY

Warsztaty jesienne dla Rodziców i Dzieci w Grupie Wiewiórki

https://spgaj.edupage.org/album/

DZIEŃ JESIENI

Z okazji Dnia Jesienniii w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. "Jesienne wierszowanie" zorganizowały go Pani Sylwia Bielak-Kowalska i Aleksandra Dziadkowiec.  Wyniki konkursu: 

W grupie wiekowej 5latki:

1. Anastazja Słowik

2. Barbara Sowa.

3. Kamila Pawlus

W grupie wiekowej 4latki: 

1. Nikola Bularz

2. Maria Zaworska

Serdeczne gratulacje ! 

https://spgaj.edupage.org/album/

MAGICZNA MOC BAJEK CZYLI WSPÓLNE CZYTANIE

Nasze przedszkole wie, że wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Stąd decyzja, abyśmy przyłączyli się do Międzynarodowego projektu czytelniczego "Magiczna moc bajek". Głównym celem tej akcji jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka.

W ramach tego projektu w ostatnim czasie nasi podopieczni wysłuchali baśni braci Grimm pt. "Kopciuszek", a następnie wcielili się w dzielnych pomocników głównej bohaterki, oddzielając od siebie groch od fasoli, aby Kopciuszek mógł pojechać na bal.

Zobacz zdjęcia:https://spgaj.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

11 października naszych przedszkolaków odwiedził pan policjant. Opowiadał on o tym, jak należy poruszać się po ulicy, aby być bezpiecznym i nikomu nic się nie stało. Dzieci były bardzo zainteresowane poruszanymi tematami, oraz pracą policjanta, o której usłyszały wiele ciekawych historii.

Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym.https://spgaj.edupage.org/album/#gallery/311

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Rozmawialiśmy na temat ochrony ochrony przyrody, oraz o tym, dlaczego drzewa są tak bardzo potrzebne naszej planecie. Poznaliśmy także zasady poprawnego zachowania się w lesie, a będąc na spacerze mogliśmy obejrzeć drzewa i inne rośliny w powiększeniu oglądając je przez lupę. 

https://spgaj.edupage.org/album/#gallery/310

JESTEM TYM CO JEM I PIJĘ

Grupa Wiewiórki w ramach Projektu "Moje zdrowie, moja siła, wielka moc"  - wykonała zadanie z modułu II ,,JESTEM TYM CO JEM I PIJĘ”. Wspólnie ze swoją panią Sylwią przygotowały 100% sok naturalny z polskich owoców. Było pysznie i zdrowo!

Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym.

GRUPA WIEWIÓRKI NA POCZCIE

W związku z obchodami światowego Dnia Poczty, grupa Wiewiórki pojechała na wycieczkę na Pocztę Polska . Udało nam się  wysłać pocztówki do Rodziców :). Czekamy teraz na listonosza !

Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

ZAJĘCIA W GRUPIE MISIE

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

Rozmawialiśmy na temat zwierząt, zarówno tych z naszego otoczenia, jak i tych egzotycznych. 

Dokładnie przyjrzeliśmy się funkcją jakie może pełnić pies. Poznaliśmy psa przewodnika dla osób niewidomych, psa pasterskiego, psa służbowego pracującego np w policji, oraz psa przyjaciela rodziny. 

Wszyscy zgodziliśmy się, iż każde zwierzę należy traktować z szacunkiem.

Pod koniec zajęć razem z całą grupą stworzyliśmy wielkie akwarium z kolorowymi rybkami.

Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

GRUPA ŻABKI NA SPACERZE

Grupa "Żabki" na spacerze. Jesienne chłody nam niestraszne! Wybraliśmy się na spacer aby obserwować przyrodę oraz szukać darów jesieni.

Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

 

WYCIECZKA DO MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W MYŚLENICACH

1 października grupa "Jagódki" (dzieci 4 i 5 letnie)po raz pierwszy odwiedziły Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Lekcja muzealna, w której dzieci uczestniczyły nosiła tytuł" Piast, myszy i chrzest." Opowieść o początkach Polski. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o konkretne eksponaty, a wykłady urozmaicone zabawami i prezentacją multimedialną. Dzieci z zainteresowaniem słuchały legend, brały czynny udział w przeprowadzonej zabawie, zadawały i odpowiadały na pytania. Gdy czas lekcji muzealnej dobiegł końca dzieci mogły zwiedzić muzeum. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało od przesympatycznej pani przewodnik kolorowankę smoka wawelskiego i magnes.

Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

ZAJĘCIA W GRUPIE WIEWIÓRKI

Ile cukru jest w.... - czyli kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych w grupie Wiewiórki na przykładzie zawartości cukru w napojach dla dzieci. 

Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE MISIE

W poniedziałek 30 września w grupie Misie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki udekorowały dla chłopaków medale, mieliśmy słodki poczęstunek, zaśpiewaliśmy 100 lat, i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym. https://spgaj.edupage.org/album/

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W czwartek 26.09. w Oddziale Przedszkolnym,  w grupie "Wiewiórki" obchodziliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania. Zaprosiliśmy na śniadanie wszystkie zdrowe warzywa i owoce, orzechy oraz produkty pełnoziarniste i in. Dzieci przyniosły cudowne warzywno-owocowe jeże,  różnego rodzaju pasty oraz opowiedziały pełne emocji jak dbają o swoje zdrowie w domu. Wiewiórki ponadto przypomniały sobie zasady dzielenia się nauczyły z innymi koleżankami i kolegami.

 Po posiłku odbyła się pogadanka nt. zdrowego stylu życia, obejrzeliśmy prezentacje multimedialną przygotowana przez wychowawcę oraz stworzyliśmy na plakatach piramidy żywienia, które zawiesiliśmy w szatni by przypominały nam zasadę, że "w zdrowym ciele, zdrowy duch". 

Wychowawca: Sylwia Bielak-Kowalska

Zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W MUZEUM NARODOWYM W SUKIENNICACH

17.09.2019 roku Grupa Wiewiórki i Misie uczestniczyły w projekcie Kultura Dostępna 2019 (Program dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Pojechaliśmy do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach na lekcję pt. "Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum". 

Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym. https://spgaj.edupage.org/album/

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
    ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
  • sekretariat 12 270 80 08
    12 270 11 35
    pedagog, psycholog 12 270 10 23
    oddział przedszkolny 12 276 96 10

Galeria zdjęć