Nawigacja

 • ZASADY ZACHOWANIA HIGIENY

 • PIERWSZA POMOC W KLASIE II

  10 marca klasa II wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez nauczyciela  edukacji dla bezpieczeństwa oraz klasę 8. Uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, wykonywania masażu serca, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz poprawnego założenia opatrunku.

  https://spgaj.edupage.org/album/

 • WYCIECZKA DO HISTORYLANDU

  W poniedziałek 9 marca klasy I-III wzięły udział w wycieczce do HistoryLandu w Krakowie. W Muzeum klocków Lego uczniowie mieli możliwość oglądania makiet, takich jak: osada w Biskupinie, bitwa pod Grunwaldem, bitwa morska pod Oliwą, klasztor na Jasnej Górze, bitwa pod Monte Cassino.

  Uczniowie korzystali z interaktywnych atrakcji i multimediów oraz miło spedzili czas na sali zabaw, gdzie w wyjątkowym miasteczku zbudowanym w całości z klocków Lego mogli wcielić się w rolę m.in. piosenkarza, płetwonurka czy policjanta.

  Wycieczka zakończyła się wspólnym poczęstunkiem w kawiarni oraz powrotem do szkoły w miłej atmosferze.

  https://spgaj.edupage.org/album/

 • DZIEŃ OTWARTY W SP GAJ - nowy termin zostanie podany w terminie późniejszym

 • Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do klas I szkół ponadpodstawowych

  Rozporzadzenie.pdf​​​​​​​

 • PROJEKT "BEZPIECZNY PRZEJAZD "

  W dniu 26.02.2020 r. odbyło się spotkanie z funkcjonaruszami Służby Ochrony Kolei w ramach projektu "BEZPIECZNY PRZEJAZD ".

 • REKRUTACJA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że 4 marca rozpoczyna się rekrutacja do Szkoły i Przedszkola na rok szkolny 2020/2021.

  Poniżej zamieszczamy Zarządzenie Wójta Gminy Mogilany zawierające harmonogram rekrutacji i deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego:

  Zarzadzenie_nr_4-16_Malopolskiego_Kuratora_Oswiaty_z_dn_29_marca_2016_r.pdf

  DEKLARACJA__O__KONTYNUOWANIU__WYCH.__PRZED._w_oddziale_przedszkolnym_w_szkole_2020-2021.docx

  Pozostałe dokumenty rekrutacyjne zamieszczone są w zadładce Dla Rodziców, Zasady rekrutacji do przedszkola .

 • DZIEŃ SENIORA W NASZEJ SZKOLE

  25.01.2020 r. w naszej szkole odbył się Dzień Seniora połączony z Dniem Babci i Dziadka. Dzieci i młodzież podziękowały za miłość, którą okazują im Dziadkowie.

  Składamy serdeczne podziękowania przybyłym gościom, w tym Panu Wójtowi gminy Mogilany Piotrowi Piotrowskiemu, ks. Stanisławowi Kaseli, radnym z Gaja i sołtysowi za obecność i miłe słowo. Radzie Rodziców dziękujemy za ciężką pracę i pomoc w przygotowaniu imprezy.

  Zdjęcia z imprezy w Albumie Fotograficznym.

 • NOWE BOISKO SPORTOWE

  Na terenie Naszej Szkoły w Gaju powstało piękne, nowe boisko dofinansowane przez Gminę Mogilany i Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach projektu "Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno - Sportowa - MIRS".

  Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy !!

  Zobacz zdjęcia https://spgaj.edupage.org/album/

 • ŚWIĄTECZNA WIZYTA WOLONTARIUSZY

  W dniu dzisiejszym tj. 20.12.2019 r. nasze wolontariuszki odwiedziły Marysię i Anię. Dziewczynkom przekazano podarunki świąteczne. Wszystkim darczyńcom Rodzice Marysi i Ani serdecznie dziękują i życzą zdrowych, radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!!!

 • MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNO - FIZYCZNE

  Witajcie! 
  Jakiś czas temu ja i moi przyjaciele wzięliśmy udział w konkursie Junior Náboj, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ w Krakowie.

  To międzynarodowe zawody matematyczno - fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Odbywają się one jednocześnie w wielu miastach w Polsce, a także w miastach w Czechach i na Słowacji. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.  Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.
  Podczas całego wyzwania czuje się niesamowitą presję i ekscytację! Z racji tego,  że zadania są bardzo trudne, to niekiedy nad jedną odpowiedzią zastanawia się parę osób. Praca zespołowa buduje niesamowite więzi i zapewnia wiele wesołych wspomnień. Nigdy nie będziemy żałować, że podjęliśmy się tego wyzwania! A za rok chcemy ponownie wystartować w konkursie Junior Naboj!

  W konkursie brali udział: Kacper Z., Karolina S., Julia S. i Ewa N. z klasy VII

                                                                                                                          Przygotowała Karolina Smulska

 • WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

  15 listopada 2019 r. nasi  wolontariusze odwieźli pod opieką p. Beaty Bobek zebrane dary dla Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

  Jednocześnie zapraszamy do kolejnej, wspaniałej akcji: „ Pomagamy Marysi i Ani Jedynak”. Dziewczynki urodziły się z tzw. Syndromem/ Zespołem Leigha.

  Marysia jest uczennicą SP im. Marii Konopnickiej w Konarach. Od kilku lat nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wspierają dziewczynki. W okresie świątecznym przekazujemy zebrane dary: zabawki oraz artykuły chemiczne min. pampersy, mokre chusteczki higieniczne, zwykłe chusteczki higieniczne, przybory do pielęgnacji. Rodzice Marysi i Hani są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Obie dziewczynki z wielką radością przyjmują naszych wolontariuszy.

 • SZKOŁA PAMIĘTA

  Szanowni Państwo,

  w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

  Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

  W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

  Łączę wyrazy szacunku

  Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN

 • WYCIECZKA DO MUZEUM ARMII KRAJOWEJ

  29 X 2019 r. klasy VII i VIII uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.W ramach zajęć muzealnych nasi uczniowie brali udział w warsztatach "Za wolność naszą i waszą". Wielu z nich wykazało się dużą wiedzą historyczną, szczególnie z okresu II wojny światowej. W trakcie tej żywej lekcji historii nie zabrakło rywalizacji. Uczestnicy podzieleni na grupy wzięli udział w grze miejskiej, dzięki której poszerzyli swoją wiedzę, ale też poznali różne zakamarki muzeum. Doceniając kulturę zachowania i zaangażowanie oraz wiedzę naszych uczniów pracownicy muzeum na zakończenie zajęć podarowali im nagrodę specjalną - grę edukacyjną Akcja "Burza".

 • GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie "Spelling Bee Award" uzyskując tytuł Mistrza Literowania. Drużyna w składzie: Oliwia Przeworska kl. VI, Remigiusz Stawarz kl. VI oraz Renata Klimasińska kl. VII. Puchar wręczyła zwycięzcom pani Wicewójt E. Misztal. Organizatorami tego konkursu była Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie.

 • WYCIECZKA KLAS I - III

  31 października klasy 1 - 3 Szkoły Podstawowej brały udział w wycieczce do teatru.

  Zobaczyliśmy sztukę "Wilk i Zając".

  https://spgaj.edupage.org/album/

 • WYCIECZKA KLASY IV

  Klasa IV wybrała się na „żywą” lekcję fizyki do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Dzieci  samodzielnie przeprowadziły kilkadziesiąt doświadczeń z różnych działów fizyki. Czwartoklasiści mogli poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m oraz wykonać wiele innych eksperymentów. Ogród sensoryczny dzieli się na kilka grup tematycznych, w kręgu których znajdują się poszczególne instalacje. Mogliśmy  zapoznać się z podstawowymi działami fizyki, czyli z optykąhydrostatykąmagnetyzmemakustyką i mechaniką. Największa atrakcją dla dzieci była  „kołyska newtona” - znany wszystkim układ zderzających się kul. W dziale optyki  przyjrzeliśmy  się krzywym zwierciadłom i znaleźliśmy  się we wnętrzu kalejdoskopu. Natomiast w innej części ogrodu obserwowaliśmy  magnetyczne wyścigi. Razem z Panią przewodnik próbowaliśmy rozwikłać tajemnicę trójkąta bermudzkiego na  jego miniaturze w ogrodzie w części powiązanej z hydrostatyką. Wspaniała zabawa czekała na nas w Lem-biryncie, czyli zgeometryzowanym labiryncie, w którym do przejścia były  dwie ścieżki ogrodowe.  Młodych muzyków  zainteresowały też  kamienne cymbały i ksylofon. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak ciekawej lekcji, próbując zrozumieć świat otaczających nas zjawisk.

                                                                                                            Klaudia Mrówka

   

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  Pasuję Cię na ucznia...”

  Dnia 18 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość dla pierwszoklasistów – ŚLUBOWANIE. Na wstępie Pani Dyrektor powitała wszystkich obecnych. A następnie uczniowie klasy II pięknie powitali uczniów klasy I. Przygotowali Oni piosenki, wierszyki oraz drobne upominki dla młodszych uczniów. Po słowach wstępu i przywitania nadeszła chwila na zaprezentowanie się klasy 1. Dzieci bardzo przejęte i zdenerwowane doskonale poradziły sobie z częścią artystyczną - recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Wykazali się oni dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, jak również udowodnili, że znane są im zasady zachowania się w szkole. Pod wielkim wrażeniem występu pierwszoklasistów byli zaproszeni goście, najbliżsi, rodzice, dziadkowie. Po części artystycznej nadszedł czas na bardzo ważną część uroczystości. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem oraz zostali pasowani na uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci słysząc słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju”. Pierwszy i bardzo dla nich ważny szkolny egzamin – zdali wyśmienicie.

  Dzień 18.10.2019 r., w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Gaju na długo pozostanie w ich pamięci. Na pamiątkę otrzymali dyplomy, ołówki, zakładki do książek i słodycze.

  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a naszym Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz aby zdobywanie wiedzy było dla nich radością.

                                                                                                                                                  Małgorzata Tylek

  Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

   

 • 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  „Kiedy przyjdą podpalić dom…”

                                                                                 (W. Broniewski)

   

                30 września b.r. uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez klasę VII, przedstawili montaż słowno-muzyczny, przygotowany dla upamiętnienia 80-tej rocznicy napaści Niemiec, Słowacji i Związku Radzieckiego na Polskę, we wrześniu 1939 roku.

                  Akademia miała uroczysty charakter. Rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po krótkim wprowadzeniu historycznym, uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym deklamowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Przypomniano utwory poetyckie: Adama Asnyka „Do młodych”, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Z głową na karabinie”,  Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski” i „Bagnet na broń”, oraz Józefa Szczepańskiego „Dziś idę walczyć – Mamo”, a także pieśni: „Rotę”, „Białe Róże” i „Marsz Polonia”.

                 Piękną deklamacją wierszy popisali się uczniowie: Ewa Nowicka, Zuzanna Waśniowska, Paulina Dudek, Julia Sarna, Karolina Smulska i Weronika Wątor. Narratorką była Liwia Maliszewska.

                 Akademię kończyło historyczne podsumowanie bilansu strat drugiej wojny światowej, opis jej dramatu i wspomnienie ofiar. Uczniowie zakończyli występ puentą: „Naród, który zapomina swą przeszłość, skazany jest na jej powtarzanie”.

                 Uczniów do akademii przygotowali: od strony merytorycznej i organizacyjnej – mgr Edward Ryś, natomiast od strony muzyczno-wokalnej – mgr Małgorzata Tylek. Oprawę plastyczną przygotowała mgr Marta Stós.

                                                                                                                opracował:

                                                                                                                mgr Edward Ryś

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

    Dnia 16.10.19 r. w Naszej Szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.

      Przedstawienie pt. „ Nauczycielom – w dniu ich święta” przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Marioli Sali. Szóstoklasiści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie wszystkich klas razem na zakończenie zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli przy akompaniamencie pani Małgorzaty Tylek.

    Każdy nauczyciel otrzymał kwiat od przedstawicieli samorządu szkolnego oraz ciepłe słowa. Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor Anna Lubaś wyrażając podziękowania dla nauczycieli  wierszem. Następnie pani wicewójt Edyta Misztal życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz  wręczyła Nagrodę  Wójta pani Marioli Sali  za osiągnięcia w pracy dydaktycznej  i wychowawczej oraz działalności na rzecz Szkoły.

  Zobacz zdjęcia z uroczystości https://spgaj.edupage.org/album/

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
  ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
 • sekretariat 12 270 80 08
  12 270 11 35
  pedagog, psycholog 12 270 10 23
  oddział przedszkolny 12 276 96 10

Galeria zdjęć