Nawigacja

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

   

  Zapraszamy rodziców uczniów na zebranie we czwartek 12 grudnia 2019 roku:

  - na godz. 17.00 rodziców uczniów klas I - III (jasełka, kiermasz, zebranie z wychowawcami)

  - na godz. 17.30 rodziców uczniów klas IV  - VIII (kiermasz, zebranie z wychowawcami)

 • MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNO - FIZYCZNE

  Witajcie! 
  Jakiś czas temu ja i moi przyjaciele wzięliśmy udział w konkursie Junior Náboj, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ w Krakowie.

  To międzynarodowe zawody matematyczno - fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Odbywają się one jednocześnie w wielu miastach w Polsce, a także w miastach w Czechach i na Słowacji. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.  Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.
  Podczas całego wyzwania czuje się niesamowitą presję i ekscytację! Z racji tego,  że zadania są bardzo trudne, to niekiedy nad jedną odpowiedzią zastanawia się parę osób. Praca zespołowa buduje niesamowite więzi i zapewnia wiele wesołych wspomnień. Nigdy nie będziemy żałować, że podjęliśmy się tego wyzwania! A za rok chcemy ponownie wystartować w konkursie Junior Naboj!

  W konkursie brali udział: Kacper Z., Karolina S., Julia S. i Ewa N. z klasy VII

                                                                                                                          Przygotowała Karolina Smulska

 • WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

  15 listopada 2019 r. nasi  wolontariusze odwieźli pod opieką p. Beaty Bobek zebrane dary dla Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

  Jednocześnie zapraszamy do kolejnej, wspaniałej akcji: „ Pomagamy Marysi i Ani Jedynak”. Dziewczynki urodziły się z tzw. Syndromem/ Zespołem Leigha.

  Marysia jest uczennicą SP im. Marii Konopnickiej w Konarach. Od kilku lat nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wspierają dziewczynki. W okresie świątecznym przekazujemy zebrane dary: zabawki oraz artykuły chemiczne min. pampersy, mokre chusteczki higieniczne, zwykłe chusteczki higieniczne, przybory do pielęgnacji. Rodzice Marysi i Hani są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Obie dziewczynki z wielką radością przyjmują naszych wolontariuszy.

 • SZKOŁA PAMIĘTA

  Szanowni Państwo,

  w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

  Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

  W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

  Łączę wyrazy szacunku

  Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN

 • WYCIECZKA DO MUZEUM ARMII KRAJOWEJ

  29 X 2019 r. klasy VII i VIII uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.W ramach zajęć muzealnych nasi uczniowie brali udział w warsztatach "Za wolność naszą i waszą". Wielu z nich wykazało się dużą wiedzą historyczną, szczególnie z okresu II wojny światowej. W trakcie tej żywej lekcji historii nie zabrakło rywalizacji. Uczestnicy podzieleni na grupy wzięli udział w grze miejskiej, dzięki której poszerzyli swoją wiedzę, ale też poznali różne zakamarki muzeum. Doceniając kulturę zachowania i zaangażowanie oraz wiedzę naszych uczniów pracownicy muzeum na zakończenie zajęć podarowali im nagrodę specjalną - grę edukacyjną Akcja "Burza".

 • GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie "Spelling Bee Award" uzyskując tytuł Mistrza Literowania. Drużyna w składzie: Oliwia Przeworska kl. VI, Remigiusz Stawarz kl. VI oraz Renata Klimasińska kl. VII. Puchar wręczyła zwycięzcom pani Wicewójt E. Misztal. Organizatorami tego konkursu była Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie.

 • WYCIECZKA KLAS I - III

  31 października klasy 1 - 3 Szkoły Podstawowej brały udział w wycieczce do teatru.

  Zobaczyliśmy sztukę "Wilk i Zając".

  https://spgaj.edupage.org/album/

 • WYCIECZKA KLASY IV

  Klasa IV wybrała się na „żywą” lekcję fizyki do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Dzieci  samodzielnie przeprowadziły kilkadziesiąt doświadczeń z różnych działów fizyki. Czwartoklasiści mogli poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m oraz wykonać wiele innych eksperymentów. Ogród sensoryczny dzieli się na kilka grup tematycznych, w kręgu których znajdują się poszczególne instalacje. Mogliśmy  zapoznać się z podstawowymi działami fizyki, czyli z optykąhydrostatykąmagnetyzmemakustyką i mechaniką. Największa atrakcją dla dzieci była  „kołyska newtona” - znany wszystkim układ zderzających się kul. W dziale optyki  przyjrzeliśmy  się krzywym zwierciadłom i znaleźliśmy  się we wnętrzu kalejdoskopu. Natomiast w innej części ogrodu obserwowaliśmy  magnetyczne wyścigi. Razem z Panią przewodnik próbowaliśmy rozwikłać tajemnicę trójkąta bermudzkiego na  jego miniaturze w ogrodzie w części powiązanej z hydrostatyką. Wspaniała zabawa czekała na nas w Lem-biryncie, czyli zgeometryzowanym labiryncie, w którym do przejścia były  dwie ścieżki ogrodowe.  Młodych muzyków  zainteresowały też  kamienne cymbały i ksylofon. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak ciekawej lekcji, próbując zrozumieć świat otaczających nas zjawisk.

                                                                                                            Klaudia Mrówka

   

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  Pasuję Cię na ucznia...”

  Dnia 18 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość dla pierwszoklasistów – ŚLUBOWANIE. Na wstępie Pani Dyrektor powitała wszystkich obecnych. A następnie uczniowie klasy II pięknie powitali uczniów klasy I. Przygotowali Oni piosenki, wierszyki oraz drobne upominki dla młodszych uczniów. Po słowach wstępu i przywitania nadeszła chwila na zaprezentowanie się klasy 1. Dzieci bardzo przejęte i zdenerwowane doskonale poradziły sobie z częścią artystyczną - recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Wykazali się oni dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, jak również udowodnili, że znane są im zasady zachowania się w szkole. Pod wielkim wrażeniem występu pierwszoklasistów byli zaproszeni goście, najbliżsi, rodzice, dziadkowie. Po części artystycznej nadszedł czas na bardzo ważną część uroczystości. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem oraz zostali pasowani na uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci słysząc słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju”. Pierwszy i bardzo dla nich ważny szkolny egzamin – zdali wyśmienicie.

  Dzień 18.10.2019 r., w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Gaju na długo pozostanie w ich pamięci. Na pamiątkę otrzymali dyplomy, ołówki, zakładki do książek i słodycze.

  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a naszym Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz aby zdobywanie wiedzy było dla nich radością.

                                                                                                                                                  Małgorzata Tylek

  Zobacz zdjęcia w Albumie Fotograficznym https://spgaj.edupage.org/album/

   

 • 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  „Kiedy przyjdą podpalić dom…”

                                                                                 (W. Broniewski)

   

                30 września b.r. uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez klasę VII, przedstawili montaż słowno-muzyczny, przygotowany dla upamiętnienia 80-tej rocznicy napaści Niemiec, Słowacji i Związku Radzieckiego na Polskę, we wrześniu 1939 roku.

                  Akademia miała uroczysty charakter. Rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po krótkim wprowadzeniu historycznym, uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym deklamowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Przypomniano utwory poetyckie: Adama Asnyka „Do młodych”, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Z głową na karabinie”,  Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski” i „Bagnet na broń”, oraz Józefa Szczepańskiego „Dziś idę walczyć – Mamo”, a także pieśni: „Rotę”, „Białe Róże” i „Marsz Polonia”.

                 Piękną deklamacją wierszy popisali się uczniowie: Ewa Nowicka, Zuzanna Waśniowska, Paulina Dudek, Julia Sarna, Karolina Smulska i Weronika Wątor. Narratorką była Liwia Maliszewska.

                 Akademię kończyło historyczne podsumowanie bilansu strat drugiej wojny światowej, opis jej dramatu i wspomnienie ofiar. Uczniowie zakończyli występ puentą: „Naród, który zapomina swą przeszłość, skazany jest na jej powtarzanie”.

                 Uczniów do akademii przygotowali: od strony merytorycznej i organizacyjnej – mgr Edward Ryś, natomiast od strony muzyczno-wokalnej – mgr Małgorzata Tylek. Oprawę plastyczną przygotowała mgr Marta Stós.

                                                                                                                opracował:

                                                                                                                mgr Edward Ryś

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

    Dnia 16.10.19 r. w Naszej Szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.

      Przedstawienie pt. „ Nauczycielom – w dniu ich święta” przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Marioli Sali. Szóstoklasiści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie wszystkich klas razem na zakończenie zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli przy akompaniamencie pani Małgorzaty Tylek.

    Każdy nauczyciel otrzymał kwiat od przedstawicieli samorządu szkolnego oraz ciepłe słowa. Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor Anna Lubaś wyrażając podziękowania dla nauczycieli  wierszem. Następnie pani wicewójt Edyta Misztal życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz  wręczyła Nagrodę  Wójta pani Marioli Sali  za osiągnięcia w pracy dydaktycznej  i wychowawczej oraz działalności na rzecz Szkoły.

  Zobacz zdjęcia z uroczystości https://spgaj.edupage.org/album/

 • POMOC DLA ZWIERZAKA

  Akcja charytatywna: „ Pomoc dla zwierzaka”

             Nasi wolontariusze z klasy VII zbierają karmę, koce, zabawki i inne akcesoria dla kotów i psów. Akcja trwa do 31 października 2019 roku. Zebrane dary zostaną przekazane „Skawińskiemu Stowarzyszeniu Pomocy dla Zwierząt”. Nasi darczyńcy zostaną nagrodzeni wpisem pozytywnej uwagi- wzorowego zachowania do dziennika.

  Dziękujemy!!!

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W dniu 4 października 2019 r., w naszej szkole, uczciliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już tydzień przed tym wydarzeniem na ścianach korytarzy oraz na tablicach rozwieszone zostały kolorowe plakaty i kartki zachęcające do gimnastykowania umysłu poprzez uzupełnianie działań w obrębie znanej wszystkim TABLICZKI MNOŻENIA, czy lektury sprytnych rachunków (np. mnożenie przez 9). Kilka dni później pojawiły się intrygujące karty z informacjami: Poszukiwany Mistrz Tabliczki Mnożenia oraz Poszukiwany Mistrz Bingo.
  W przeddzień ŚDTM, w dniu 3 października 2019 r., w klasach III – VIII zostały przeprowadzone rozgrywki z tabliczkowego BINGO i tym sposobem zostali odnalezieni poszukiwani mistrzowie BINGO. Oto oni: kl. III – Aleksander Pietrzyk; kl. IV – Aleksandra Musiał; kl. V – Weronika Cegłowska; kl. VI – Wiktoria Krawczyk; kl. VII – Krystian Budyś; kl. VIII – Grzegorz Kurlit. Natomiast dzień później czyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia w ww  klasach zostali odnalezieni poszukiwani mistrzowie TABLICZKI MNOŻENIA czyli uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali pięć działań w obrębie tabliczki mnożenia. Oto oni: kl. III – Oliwier Wydmański; kl. IV – Aleksandra Musiał; kl. V – Agata Zapała; kl. VI – Klaudia Gadzała i Oliwia Przeworska; kl. VII – Zuzanna Waśniowska; kl. VIII – Paweł Stochel.

 • Głośne czytanie

  W piątek 4.10.2019 r. odbyło się głośne czytanie przez uczniów klasy VIII swoim młodszym kolegom z klas I - III książki pt."Afryka Kazika". Dzieci z przejęciem słuchały opowiadania.

 • Gang Słodziaków

  Ponownie do naszej szkoły zawitał Gang Słodziaków. Uczniowie klas I - III czynnie uczestnicząc w konkursie przygotowali piękną dekorację oraz wykonali z materiałów recyklingowych ciekawe i niezwykłe słodziaki. W piątek 27 września o godzinie 10.00 odbyło się głośne czytanie "Gangu Słodziaków", podczas którego dzieci pilnie przysłuchiwały się przygodom Gangu. Kolejnym zadaniem było wykonanie rysunku, komiksu lub opowiadania o przygodach sympatycznych postaci.

                                                                                                                                                      Małgorzata Kurpiś

 • Wyniki XV Gminnego Konkursu Plastyczno - profilaktycznego

  Wyniki XV Gminnego Konkursu Plastyczno - profilaktycznego

    Wyniki XV Gminnego Konkursu Plastyczno - profilaktycznego pt.

      „ Potrafię być asertywny. Znam swoje obowiązki i przywileje”

  KATEGORIE: IV- VI

  1. Karolina Smulska – SP Gaj, Martyna Żądło – SP Libertów
  2. Amelia Pawul – SP Gaj, Karolina Woźnica – SP Libertów
  3. Magdalena Salawa– SP Lusina,  Adrian Zając – SP Buków

  KATEGORIE : VII, VIII i gimnazjum

  1. Karolina Ziarko – SP Włosań, Monika Uchacz – SP Włosań
  2. Karolina Bawełkiewicz– SP Gaj
  3. Aleksandra Wasilewska – SP Libertów

  WYRÓŻNIENIA :

  1. Joanna  Klimczyk  – SP Buków
  2. Kinga Kłyś  – SP Buków
  3. Paulina Wiecheć – SP Buków
  4. Julia Hnizdur – SP Gaj
  5. Natalia Sowińska – SP Gaj
  6. Wiktoria Szurlej  – SP Gaj
  7. Julia Sarna – SP Gaj
  8. Zuzanna Waśniowska – SP Gaj
  9. Agata Zapała – SP Gaj
  10. Patrycja Pitala – SP Konary
  11. Nikola Lalewicz -  SP Libertów
  12. Natasza Solarz – SP Gaj Libertów
  13. Natalia Tynor – SP Libertów
  14. Maja Makulska – SP Lusina
  15. Kamil Nowak -   SP Lusina
  16. Łucja Strzępek – SP Lusina

   

   

           Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 04.06.2019 r. o godz.  9.00 w  SP im. Jana Pawła II w Gaju.

 • NAUCZMY NASZE DZIECI BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU

  NAUCZMY NASZE DZIECI BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU - Obrazek 1RODZICU:

  -określ zasady dotyczące czasu jaki Twoje dziecko może przeznacza na gry komputerowe

  -zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie

  -zainteresuj się, w co gra Twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź czego się może z nich nauczyć

  - zanim kupisz dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia dla jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI

  - zwróć uwagę, czy w zachowaniu Twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera

  -upewnij się, że Twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych

  -sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności

  - zwróć uwagę, czy w grze można się kontaktować z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź czy znajomości jakie zawiera Twoje dziecko są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami Internetu może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

   Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie znajduje się na stronach: www.dyzurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl,  http://bezpiecznyinternet.edu.pl/

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
  ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
 • sekretariat 12 270 80 08
  12 270 11 35
  pedagog, psycholog 12 270 10 23
  oddział przedszkolny 12 276 96 10

Galeria zdjęć