Środa 23.05.2018

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem; o to, ażeby bardziej był, a nie miał, aby poprzez to wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej być nie tylko z drugimi ale i dla drugich”

Wiadomości

• 1 cInformacja - Obrazek 1zerwca 2018 r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Istnieje  możliwość skorzystania przez dzieci z zajęć opiekuńczych w godzinach  od 7:00 do 16:30. Prosimy o poinformowanie o zamiarze skorzystania z zajęć opiekuńczych przez Państwa dziecko do dnia 25.05.2018 r. (piątek).

• Informacja o KANGURZE MATEMATYCZNYM - Obrazek 1Dnia 15 marca 2018r. w naszej szkole miał miejsce Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY, w którym uczestniczyło w sumie 47 uczniów : 37  z klas
    II - VII oraz 10 gimnazjalistów. Każdy z uczestników, zanim przystąpił do rozwiązywania zestawu zadań zamkniętych, we właściwej sobie kategorii wiekowej, otrzymał  zabawkę logiczną z drutu jako nagrodę uczestnictwa.

W miesiącu maju 2018 r. otrzymaliśmy wyniki tego międzynarodowego konkursu. Okazało się, iż trójka uczniów naszej szkoły została  nagrodzonawyróżnieniami oraz  otrzyma „kangurkowe” książki. Oto oni:

• ZWYCIĘSTWO ZUZANNY WAŚNIOWSKIEJ - Obrazek 1Zuzanna Waśniowska uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej w Gaju zwyciężyła w VII Gminnym Konkursie Historycznym.  Nasza uczennica w pięknym stylu pokonała reprezentantów szkół Gminy Mogilany wygrywając konkurs w części pisemnej i ustnej. Reprezentanci szkół rywalizowali między sobą z wiedzy o historii Polski i naszego regionu geopolitycznego za panowania Ludwika Węgierskiego i jego następców, aż do Władysława Warneńczyka. Zmagania uczestników rozgrywały się dniu 24.04.2018 r.  w Szkole Podstawowej w Mogilanach. Podstawę wiadomości wymaganych do konkursu stanowiła praca Mariusza Wolnego pt. „Był sobie król… czyli poczet Jagiellonów”. Laureatów konkursu na czele z Zuzanną Waśniowską uhonorował nagrodami Wójt Gminy Mogilany pan Piotr Piotrowski.