Niedziela 25.02.2018

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem; o to, ażeby bardziej był, a nie miał, aby poprzez to wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej być nie tylko z drugimi ale i dla drugich”

 

Jan Paweł II

Wiadomości

 • W zawiązku z awarią centrali telefonicznej naszej szkole udostępniono nowy numer telefonu

  12 44Informacja - Obrazek 14 53 35

  Poprzednie numery na chwilę obecną nie działają.

   

  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego - Obrazek 1W dniu 12 stycznia 2018 r. odbył się w naszej szkole Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego.

  Oto wyniki turnieju:

  Szkoła Podstawowa

  Dziewczęta
  I miejsce: Gabriela Kurlit z kl. VI
  II miejsce: Julia Sarna z kl. V
  III miejsce: Wiktoria Szurlej z kl. V

  Chłopcy
  I miejsce: Remigiusz Stawarz z kl. IV
  II miejsce: Przemysław Wcisło z kl. IV
  III miejsce: Krystian Budyś z kl. V

  Gimnazjum i Szkoła Podstawowa kl. VII

  Dziewczęta
  I miejsce: Anna Pitala z kl. IIIB
  II miejsce: Natalia Paszkowska z kl. IIA
  III miejsce: Zuzanna Musiał z kl. VII

 • 99. rocznica Odzyskania Niepodległości 

  Inauguracja Bitwy Klas 2017/18 w naszej szkole

   

  10 listopada br. w naszej szkole odbyły się obchody Święta Niepodległości. W pierwszej części uroczystości zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez klasę V SP wraz z wychowawcą oraz trójką gimnazjalistów. Uczniowie klasy piątej, nawiązując do historii Polski, zaprezentowali wybitne postaci kobiece, które w sposób wyjątkowy zaznaczyły się w naszych dziejach. Ponadto ukazana została trudna droga Polaków do wolności, której echa przetrwały w polskiej poezji i pieśniach patriotycznych. Uczniowie z II i III klasy Gimnazjum – Wiktor Bobek, Kacper Radoń i Wojtek Talar – przedstawili scenkę żołnierską z czasów komendantury Piłsudskiego i Pierwszej Kompanii Kadrowej. Na zakończenie twórcy programu nawiązali do współczesności i aktualnego rozumienia pojęcia „patriotyzm”. Scenariusz programu został stworzony przez wychowawcę klasy V – Renatę Radoń.

 • Dzień Patrona w naszej szkole - Obrazek 118 X 1978 roku Karol Wojtyła został papieżem. Przybrał imię: Jan Paweł II. Od 1998 roku jest patronem naszej szkoły. 27 IV 2014 papież Franciszek ogłosił go świętym. W tym roku szkolnym Dzień Patrona  obchodziliśmy 20 października, a przygotowała go klasa VII SP pod nadzorem wychowawczyni R. Bartyzel we współpracy z panią  J. Piszczek i ks. D. Oliwą.

  Po mszy w kościele NMP w Gaju  klasa VII SP przedstawiła program artystyczny związany z naszym patronem. Wszyscy z uwagą  wsłuchiwali się w słowa pieśni Piotra Rubika „Habemus Papa”, a potem w teksty  wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu trojga uczniów klasy VII (Z. Szczerkowskiej. K. Sarny, M. Alfanash). Aby rozluźnić poważną atmosferę   poetyckich dokonań  Jana Pawła II, kolejni uczniowie kl. VII (K. Kłyś, E. Buzun, Z. Musiał, P. Gadzała) opowiedzieli anegdoty, związane z naszym patronem. Widzom się to spodobało, o czym świadczyły gromkie brawa. Życzliwie przyjęte zostało także wykonanie przez uczniów kl. VII zeszłorocznego hymnu Światowych Dni Młodzieży.

 • Pracownia Orange. Jedno miejsce, wiele możliwości. - Obrazek 1 Twórz razem z nami miejsce wspólnej zabawy i nauki.

  Głosuj codziennie na pracownie "Pomarańczowy Gaj".

   Przekaż swoim znajomym i bliskim - razem możemy więcej.

  Głosować można każdego dnia do 20.10.2017r na stronie: https://pracownieorange.wp.pl/glosowanie/one,1,2,182,mogilany.html?vote=ok

  Pracownia ze względu na dogodną lokalizację będzie odwiedzana przez uczniów szkoły podstawowej, którzy w zajęciach dodatkowych będą szkolić swoje umiejętności obsługi komputera oraz rozwijać cyfrowe zainteresowania. Kolejną grupą, dla której zostanie udostępniona pracownia będą rodzice i seniorzy, którzy również będą mogli skorzystać z wyposażenia sali oraz zajęć dydaktycznych prowadzonych w ramach projektu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gaju, ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
 • sekretariat 12 270 80 08
  12 270 11 35
  pedagog, psycholog 12 270 10 23
  oddział przedszkolny 12 276 96 10

Galeria zdjęć